Společnost Singapore Airlines zahájila nejdelší, nepřetržitý let na světě – přímý let do New Yorku

„Dobrý den vítejte na palubě Airbusu společnosti Singapore Airlines, pohodlně se usaďte. Náš přímý let do New Yorku potrvá necelých 19 hodin,…“ Wooow, dokážete si to představit? Devatenáct hodin nepřetržitého letu? Pro Singapurskou leteckou společnost se tyto lety staly skutečností minulý týden. Airbuss A350-900ULR dokáže své pasažéry dostat do New Yorku za 18 hodin a 25 minut, za tu dobu urazí zhruba 16 700 kilometrů.

Letecká společnost tyto lety provozovala již v roce 2004, kvůli rostoucím cenám ropy je ale přerušila v roce 2013. Od té doby se ale mnohé změnilo. Tryskový letoun Airbus je dnes schopen přepravit maximálně 161 cestujících ve dvou třídách: Business Class a Premium Business Class. Na letenky ekonomické třídy okamžitě zapomeňte. Co se týče cen letenek, pohybují se v řádech desítek i stovek tisíc.

Paluba letadla je celkově upravená tak, aby byl let co nejpříjemnější. Stěny i strop jsou vyšší, sedadla jsou v dostatečné vzdálenosti od sebe, aby nedošlo k problémům spojených s krevním oběhem u pasažérů. Strava je také pestrá, co se týče zábavy na palubě letadla, zde se také nápady nešetřilo. Každé sedadlo má vlastní televizi a připojení k wi-fi v ceně letu. Navíc pasažéři Premium Business Class dostanou navíc 300 MB dat do svého telefonu.

Mezi prvními, kdo vyzkoušel nejdelší leteckou cestu, byl i přední novinář CNN Richard Quest. Ve videu můžete vidět průběh letu i vybavenost letadla. Každý, kdo už byl v oblacích ví, že nepsaným pravidlem je po přistání zatleskat. No, po téměř 19 hodinách v letadle je tento potlesk opravdu zasloužený. Klobouk dolů před piloty.