Solný důl pod ruským velkoměstem ukrývá překrásné tajemství

Naše planeta nenabízí své krásy na obdiv jen na svém povrchu. Mnohem víc je ukryto v jejich útrobách. Nádherným příkladem je opuštěný solný důl, který můžete najít v ruském městě Jekatěrinburg. Důl ukrývá nádherné prostory plné barev, které místy připomínají psychedelické umění.

Jekatěrinburg je čtvrtým největším městem Ruska. Počet obyvatel dosahuje skoro 1,5 miliónu a svou slávu si město zasloužilo hlavně díky množství univerzit a vojenských výzkumů. Málokdo ale tuší, co se skrývá pod městem

Přibližně 200 metrů pod rušným ruským městem, leží rozsáhlý opuštěný solný důl. Nejde jen o obyčejnou spleť chodeb a podzemních místností. Stěny jsou totiž poseté minerály, které jsou známe jako Karnalit, a přesně on vytváří v chodbách dolu nádherná umělecká díla.

I když je většina prostorů už dávno opuštěná, v menších částech probíhá těžba soli i dnes. To je také důvodem, proč vstup do dolu není vůbec jednoduchý, doprovází jej formality, jako vyplnění oficiální žádosti o vstup apod. Ruský fotograf Mikhail Mishainik se ale byrokracií nenechal odradit, veškeré oficiální náležitosti splnil a přinesl světu obraz o tom, jak to uvnitř dolu vypadá. A vy se nyní na jeho fotografie můžete podívat.

Zdroj: amusingplanet.com