Řídící věž z 2. světové války se proměnila na útulné ubytování ve Skotsku

Žijeme v době, kdy se běžně proměňují historické budovy a konstrukce na hipsterská hnízda. Je to jev, na který jsme si již v průběhu let zvykli. Jev, který přežívá a přetrvává v žebříčku aktuálních trendů i díky podnikání, jakým je Airbnb. Musíme však uznat, že věž HMS Owl, vypadá skutečně útulně a působivě zároveň. Postavena byla v roce 1942 a stojí ve Skotské vysočině. Její provoz byl nadobro ukončena v 50. letech.

Od té doby až do roku 2013 byla opuštěna. Tedy do bodu, dokud ji do vlastnictví nedostali její současní majitelé. Jde o čtyřpodlažní cihlovou budovu na letišti FEARN Airfield. Využívána byla během druhé světové války britským královským letectvem. Ve věži bylo ticho více než 50 let, než se jí neujaly manželé Justin Hooper a Charlotte Seddon.

Ti věž úspěšně přeměnili na útulné obydlí, kolem kterého se rozléhá překrásná skotská příroda. Pár z Londýna dal budovu dohromady jako celek, ale obytné je jen její nejvyšší patro. Zde se nachází útulný pokoj s king size postelí, kterou si můžete pronajmout za 85 eur na noc. Hosté však samozřejmě mohou využívat i zbytek budovy, ke které patří například stolní fotbal či výřivka.

Zdroj: DailyMail.co.uk