Zajímavosti

Rádi byste cestovali ale nemáte s kým? Nový projekt spojuje sólo cestovatele z celého světa

Cestování je úžasná věc, která činí člověka šťastnějším. Jenže když cestujete sami nemusí to být až taková zábava. Člověk se časem cítí osaměle a co si budeme povídat cestování pro jednotlivce vyjde dráž, než když cestujeme ve dvou. Občas chce být každý z nás sám, tak stejně existuje mnoho lidí, kteří jsou sice sami, ale rádi by měli někoho, s kým by mohli čistě a nezávazně „procestovat svět“.

A právě tento problém řeší nová internetová stránka, která spojuje dohromady cestovatele z celého světa, kteří se plánují vydat do stejné destinace a stejně tak pro svou cestu hledají parťáka. Internetový server GAFFL nebo také Get a Friend for Life, spojuje uživatele podle toho, kde a kdy chtějí cestu podniknout. Jednoduše zadáte destinaci, kam chcete jet a kdy hodláte vyrazit. Stránka vám pak sama najde vhodné spolucestovatele, kteří plánují stejnou cestu ve stejný čas.

Abyste mohli využít plné rozhraní stránky, musíte se přihlásit a vyplnit pár osobních údajů, pak bude následovat vícestupňové ověřování. Což vás také může ubezpečit v tom, že vás stránka nespojí dohromady s pofiderními identitami. Všichni uživatelé dohromady ze 156 zemí jsou pečlivě prověřováni.

Zdroj: Unsplash.com

Nejprve dojde k ověření uživatelského účtu, zde můžete „zahájit výlet“, projít si destinace, ve kterých jste už byli, pozvat ostatní uživatele na výlet a také můžete přidávat destinace na seznam přání. Celý nápad a koncept stránky je dost vychytralý. Zakladatelem se stal Akibem Aminem, který chtěl během studií na vysoké škole cestovat, ale neměl s kým, a pro něj samotného byly náklady spojené s cestováním příliš vysoké. Právě tento problém se stal inspirací pro vytvoření GAFFL.

Zdroj: Unsplash.com

Nejde jen o spojení sólo cestujících, jak uvedl Aminem v jednom z rozhovorů „naši uživatelé na stránkách sdílejí velice užitečné informace například o půjčovnách automobilů, Airbnb ubytování atd. Naše možnosti jdou ale ještě hlouběji, uživatelé si přes naši stránku mohou jasně a závazně dohodnout rozdělení financí, pomocí funkce „Rozdělit“, a to před cestou, během anebo po ní. Uživatelé tak rozdělením nákladů ušetří hromady peněz.“

Zdroj: Unsplash.com

Pokud tedy i vy chcete cestovat, ale nemáte s kým, přemýšlejte o registraci ne této stránce, která vám najde toho nejlepšího sparingpartnera.

Zdroj: travelandleisure.com

Sdílet: