Destinace

Prozkoumejte Madrid i Paříž v daleko kratším čase. Uber zde zavedl novou alternativu dopravy.

Rate this post

Plánujete v blízké budoucnosti návštěvu francouzské Paříže nebo španělského Madridu? Pokud ano, budete mít úžasnou příležitost probádat tato města v daleko větším rozsahu a za daleko kratší čas, navíc auto k tomu potřebovat nebudete. O nové dopravní možnosti se postará celosvětově známá společnost Uber.

Ve francouzském hlavním městě je už nová služba sdílení elektrických kol a skútrů dostupná pro kohokoliv, čímž se také Paříž stala prvním evropským městem s oběma možnostmi mobility. V současné době poskytne Uber prostřednictvím dceřiné společnosti JB možnost sdílení elektrických skútrů i ve španělském Madridu.

Zatím americká společnost distribuovala 566 kol, které poslouží nejen místním španělského města, ale zároveň budou konkurovat již zaběhlému systému sdílení elektrických kol. Potencionální zájemci mohou skútr vyhledat pomocí aplikace Uber. Po zaplacení jednoho eura se elektrický skútr odemkne, za každou minutu jízdy pak zaplatíte 12 centů (v přepočtu 3 Kč). Cena je přijatelná, navíc můžete Madrid i Paříž projet křížem krážem za kratší čas.

A když už je řeč o Paříži, tam je k dispozici turistům 500 elektrokol a 500 skútrů, cena za odemčení je stejná ale za minutu připlatíte o 2 centy víc, tedy 15 centů (v přepočtu 4 Kč). V rámci slavnostního zahájení této služby jsou první tři týdny poplatky za odemčení odpuštěny. V Paříži tento systém funguje od minulého týdne a do budoucna bude rozšířen i do ostatních francouzských měst.

Díky společnosti Uber tak mají místní i turisté možnost využít novu alternativu pro přepravu napříč městem. Pro magazín Lonely Planet se mluvčí společnosti vyjádřil následovně. „Posláním společnosti Uber je vytvářet nové příležitosti v oblasti dopravy a přesunu z místa na místu. Začali jsem v roce 2010 řešit jednoduchý problém: jak si zajistit odvoz stisknutím tlačítka? Teď o 10 miliard jízd a výletů později, budujeme nové možnosti, díky kterým se lidé přiblíží k místům, kde chtějí být.“

Zdroj: Lonelyplanet.com

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie