Destinace

Poznejte pravé kouzlo Francie v těchto pohádkových vesničkách bez turistů, které si zamilujete

5/5 - (1 vote)

Kdy je nejlepší čas navštívit Francii? Kdykoliv. A kam se nejlépe vydat? Pokud vám stačí běžné zážitky, jistě navštivte hlavní město Paříž a její neznámější památky. Jestli se vám ale takový návrh zdá klišé, pak zkuste navštívit jednu z následujících malebných francouzských vesniček, které vás svou architekturou, vzhledem i atmosférou doslova očarují. Najdete tu klid, nádherná místa k výletům i nepředražené ubytování, prostě značka ideál.

Locronan, Bretaň

Bezpochyby jedna z nejkrásnějších vesnic celé Francie se nachází v západní Bretani. Dodnes si kamenná vesnička zachovala svou historickou podobu, která na vás působí z každého zákoutí. Budete si připadat jako na místě, kde se zastavil čas.

Vesnici založil někdy v 7. století mnich Ronan, který byl později považován za svatého, proto také název Locronan, v překladu jde o svaté místo Ronanovo. Největší rozmach zažila vesnice v 16. století, kdy byla známou především pro výrobu nejkvalitnějších lodních plachet.

Za návštěvu pak rozhodně stojí kaple Notre-Dame de Bonne Nouvelle. Objevíte zde kouzelná zákoutí, tiché uličky a zelené oázy. Hned naproti je pak obchod s více jak sto druhy bretaňských piv a dalšími typickými delikatesami kraje.

Montrésor, údolí Loiry

Pouhou hodinu od francouzského města Tours, leží vesnice Montrésor s velmi bohatou historií. Její dominantou je impozantní renesanční zámek. Ve vesnici dokonce narazíte i na původní tvrze z 11. století. Za zmínku také stojí jedna z ulic pojmenovaná Branicki, všechny domy jsou tu zasazeny přímo do skály. V Montrésor se také pořádají pravidelné trhy s vlnou zvané Halle de Cardeux, jde o kulturní centrum s výstavními prostory.

V centru vesnice najdete radnici, která sídlí v budově ze 16. století, a navíc má svou strážní věž, která dnes slouží jako vyhlídka. Nadchne vás také procházka kolem místní řeky Balcons de l’Indrois, její okolí nabízí krásný výhled na vesnici i most Jardinier, který byl postaven dílnou Gustava Eiffela. Také doporučujeme ubytovat se v přestavěném mlýnu zvaném Le Moulin de Montrésor z 19. století. Za dvojlůžkový pokoj v dobovém stylu, zaplatíte za jednu noc 80 €, což je necelých 2 100 korun.

https://www.instagram.com/p/BwbpCN7hh2_/

Château-Chalon, Jura

Kolem Benediktinského opatství se rozprostírá vesnice Château-Chalon s výhledem na vinice v údolí Seille. Hlavními body jsou románský kostel Saint-Pierre a zřícenina hradu. Ulice lemují vinařské domky, a kamenné zídky jsou pokryté vinnou révou. Milovníci vína si zde jistě přijdou na své, protože vinařstvím se zde živí snad každý. Najdete tu množství sklípků i originálních prodejen. Ve vesnici je i stará továrna na sýry, kde v současné době probíhají prohlídky pro veřejnost.

Pokud máte zájem o živější aktivity, přímo za vesnicí najdete cyklostezky vedoucí přes vinice a nádhernou okolní krajinu. V létě se pořádají speciální gurmánské stezky a řada festivalů.

Gordes, Provence

Gordes najdete v kopcích obklopených dubovými lesy, pšeničnými poli a vinnou révou. Jde o typickou provensálskou vesnici poblíž masivu Luberon. Uličky lemované kamennými domky přilákaly nejednoho umělce, včetně Andrého Lhote a Marca Chagalla.

https://www.instagram.com/p/BuqCeB0AOSZ/

Ve vesnici můžete navštívit zámek ze 16. století, kde se pravidelně konají umělecké výstavy. Mezi zajímavá místa k návštěvě určitě patří i Moulin des Bouillons, starobylý mlýn na výrobu olivového oleje, nebo museum Vitrail, které vypráví příběh barevného skla.

Riquewihr, Alsasko

Výrazná alsaská architektura a silně aromatická vína jsou charakteristickými rysy vesnice Riquewihr. Všude kam se podíváte, uvidíte hrázděné domy z 16. století s vyřezávanými okenními rámy a balkóny s květinovými terasami. Jestliže se budete chtít něco dozvědět o historii vesnice, dozajista navštivte Musée du Dolder, součástí je věž z 13. století, která slouží jako rozhledna s pohádkovým výhledem. Dále jsou tu mučírny a původní výrobna vína ještě s dobovým zařízením. Ubytovat se můžete například v Hotel de la Couronne z 16. století, kde za dvojlůžkový pokoj zaplatíte 67,50 €, v přepočtu necelých 1 800 Kč.

https://www.instagram.com/p/BwHq_yOhg5N/
https://www.instagram.com/p/BwhdEIPlkSo/

Zdroj: TheGuardian.com

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie