Oslavte letošní silvestr originálně! Prohlédněte si nejlepší silvestrovské destinace tohoto roku

Chlebíčky a jednohubky na stole, Mrazík v telce a Bohemka v lednici. Typický silvestr ne jedné české rodiny. Nebylo by lepší ale od všeho utéct a nechat ostatní ať vše včetně atmosféry zařídí za vás? Rozmanitost míst, kde můžete Silvestr i Nový rok oslavit je opravdu široká. Od legendárních pláží až po ohňostrojem osvětlené monumentální památky. Všechna tato místa zmapoval magazín Lonely Planet a zveřejnil žebříček nejlepších destinací pro letošní Silvestr.

Thajsko

Ti, kteří milují celodenní party ve stylu ostrova Ibiza, jistě ocení slavnou party Full Moon v Koh Phangan, která každoročně přiláká více než 30 000 lidí. Koktejly jsou podávané v kbelících a všude na pláži Haad Rin Beach najdete skupiny mladých lidí, jak si vychutnávají čistotu jen spoře osvětlené pláže. Jde o zážitek plný volnosti a uvolnění. Žádný ruch města, jen mladí vysokoškoláci, alkohol a nádherná pláž. Samozřejmě toto není jediná nabídka této rozmanité země. Ve skutečnosti je Thajsko domovem jednoho z nejluxusnějších hotelových řetězců známých jako Aman. Ten v letošním roce oslaví 30. narozeniny. V této souvislosti připravuje hotel velkolepou slavnostní večeři chybět nebude ani DJ, kabaretní show.

Kdo by si chtěl vychutnat vír velkoměsta v hlavním městě Bangkok je hned několik barů a restaurací přímo na střeše výškových budov. Silvestr s nejlepší podívanou budou mít bary Veritigo na Bayan Tree a Blu Sky u Sofiel Centara Grand.

Nový Zéland

Přemýšlíte o romantickém večeru stráveném popíjením lehčího sektu v malebné vinici, kde spíše, než sníh bude atmosféru podtrhovat letní západ slunce? Pak je Nový Zéland tou pravdou destinací pro vás, v tuto chvíli je tam totiž léto v plném proudu. Na silvestra se napříč zemí pořádá hned několik hudebních festivalů, které oslavují příchod nového roku. Nejznámějším je Rythm and Vines konaný ve městě Gisborne. Festival je proslulý místem kde se koná, protože tak můžete přivítat úplně jako první východ slunce v novém roce.

Kdo ale spíše touží po klidnější oslavě může se nechat trajektem převést na ostrov Waiheke. Silvestra můžete oslavit na jedné z mnoha vinic ostrova a sledovat tak západ slunce nad městským panoramatem protějšího ostrova.

Paříž

Sledování Eiffelovy věže, třpytivá noční obloha a originální francouzská atmosféra. Jedno z nejkouzelnějších míst, které si lze představit. Abyste z návštěvy silvestrovské Paříže vytěžili co nejvíc, doporučujeme zarezervovat si pokoj v jednom z těchto hotelu, Shangri-La, Peninsula nebo také Plaza Athenee. Řada pokojů v těchto hotelech nabízí nejlepší výhled.

Pokud ale dáváte přednost živějším oslavám, měli byste rozhodně navštívit Champs-Élysées, kde se každoročně shromažďují davy, aby jim neunikla velkolepá světelná show o ohňostroj nad Vítězným obloukem.

New York

Od roku 1907 se na Time Square scházejí davy lidí, aby sledovali jak vzlétne balón. Jde o ikonickou scénu, která je vysílána po celém světě: milióny lidí a za nimi blýskající se billboardy. Od 1. do 29. prosince jen na Time Square nainstalována „Stěna přání“. Každý může napsat své sny a cíle pro rok 2019 na tuto stěnu. V silvestrovskou noc budou všechna přání vypuštěna jako konfety do vesmíru, a to přesně o půl noci. Město je ale plné různých druhů oslav, na své si přijde opravdu každý. Budova Empire State Building bude osvětlená LED diodami a je připravena i světelná show.

Barcelona

Barcelona je jedno z nejživějších evropských měst, plné jedinečné architektury, neuvěřitelné kuchyně a nikdy nekončících party. Na Silvestra se místní obyvatelé scházejí na Plaça d’Espanya aby se podívali na úchvatnou pyrotechniku. Nedaleké open air muzeum Poble Espanyol bude místem vyhlášeného tanečního večírku, který trvá až do východu slunce. Zajímavá bude také oslava v prestižním hotelu Soho House, která bude situována do 20. let 20. století.

Sydney

Australské město je vůbec první, které se na Silvestra rozezní. Fenomenální ohňostroj osvětluje Harbour Bridge a Dům Opery. Jedním z nejlepších míst, kde můžete celou show pozorovat je luxusní Park Hyatt, který se nachází přímo uprostřed oslav. Mnoho turistů i místních si každoročně rezervují místa v okolních klubech, které vítají každého, kdo má chuť oslavovat nový rok.

Londýn

Vysoký Big Ben a Londýnské oko představují skvělé kulisy pro každoroční silvestrovský ohňostroj. Akce je natolik populární, že lístky na Velké oko už jistě neseženete ale je několik míst, ze kterých jde celou krásu nádherně pozorovat. V okolí řeky Temže jsou kluby jako Aqua Shard, The Savoy a The Corinthia, kde si můžete užít skvělou zábavu i výhled na show. Na řece se budou také pořádat silvestrovské plavby.

Island

Vidět na vlastní oči polární zář je zážitkem na celý život. Jsou pozorovány z celé země, ale nejlepší pohled se vám naskytne v místech bez veřejného osvětlení. Pokud ale chcete vidět i ohňostroj, nejlepší volbou je hlavní město Reykjavík, kde se přesně o půlnoci spustí obrovská pyrotechnická show. Všichni obyvatelé hlavního města odpálí 500 tun pyrotechniky. Zážitek bude velkolepý.

Maledivy

Máte za celý rok všech lidí dost a nejraději byste odjeli na samotu a užili si relax? Maledivy jsou místem pro vás. Rezervujte si pokoj na místě s příjemným teplým počasím a nádhernou vodou plnou korálových útesu. Silvestra si užijete hezky v poklidu, protože místní rezorty pořádají Silvestrovské hostiny jen pro své hosty. Kdo se nezúčastní hostiny, má možnost si nechat připravit svou vlastní mini oslavu ve svém bungalovu.