Opuštěné zábavní parky, které se během let změnily na parky hrůzy

Ať už se vám tyto parky jeví jako pusté památky minulosti, nebo prostě jen městská hřiště pro odvážné, opuštěné tématické parky, které jsou dětmi dávno zapomenuté, doslova budí děsivý dojem. Dětský smích minulosti, který se ozýval nyní už temnými chodbami a ztrouchnivělými ocelovými konstrukcemi, je slyšitelný téměř na každém kroku. Když se ale o tyto parky budete zajímat podrobněji zjistíte, že ukrývají víc než hrůzná tajemství. 

Guliverovo Království

U zápatí hory Fudži v Japonsku, leží muž dlouhý 145 metrů, což je nepopulárnější část Guliverova království, rozlehlého parku postaveného na základě románu Johnatana Swifta. V době svého rozkvětu, do parku přicházeli turisté, aby si mimo jiné, užili výhled na horu Fudži. Nicméně bankrot a finanční potíže, přiměly majitele park uzavřít a to v roce 2001. Díky polohy parku se počet návštěv zmenšoval. Tento park, totiž leží poblíž lesa Aokigahara Forest, známého jako sebevražedný les. Jen v roce 2003 zde bylo nalezeno 105 mrtvých těl.

Dysneyho River Country

V návaznosti na prudký vzrůstající úspěch společnosti Disney World, si představitelé Imagineers vytyčili další cíl. A to vybudování parku River Country na břehu řeky na Floridě. Park byl postaven v roce 1976 a celkem prosperoval. Až do roku 2005, kdy se brány parku zavřely na dobro, bez udání důvodu. Uzavření parku vyvolalo spekulace, lidé uzavření parku přikládali neštěstím, které se udály, v parku se totiž utopily přinejmenším dvě děti. Nejčastěji zmiňovaným důvodem byl údajný výskyt Naegleria fowleria, což je parazit žijící ve vodě, ten se může přes váš nos dostat až k mozku, poté už jen čekáte na smrt.

Zábavný park Kejonuma

V 80. letech 20.století se každoročně do parku Kejonuma Leisure Land přijelo podívat více než 200 000 turistů. Tento park se nachází v Japonsku, a byl proslulý sice malou ale velice působivou sbírkou tzv. ruských kol, jejichž bzučivý tón se parkem linul po více než 20 let, dokud se v roce 2000 nezastavily nadobro. Většina atrakcí stále stojí, ačkoliv jsou zarostlé plevelem a jinými rostlinami. V noci by měl ale asi málokdo odvahu park navštívit, jde o nejstarší opuštěný park na světe, s prastarým prokletím. Traduje se mezi lidmi prastará legenda o rybníčku, který je vedle parku. V tomto rybníku je duše mladé matky. Ta žila kdysi poblíž, když zjistila, že je těhotná. Místo lidského miminka se jí narodil had, který se usídlil v rybníku. Tak dlouho lákal ženu trýznivým voláním, až se žena v rybníku utopila. Tento hlas hada údajně vábí mladé a krásné ženy, které se pohybují v okolí dodnes.

Blub water park

Jak je z názvu zřejmé, Blub byl jedním z nejoblíbenějších německých vodních parků. Po dvě desetiletí si park držel dobrou pověst, než se v parku objevili krysí vetřelci, kvůli kterým musel majitel vypustit všechny bazény a park uzavřít. I když majitel dlouho s krysami bojoval a dařilo se mu celou věc s krysami utajit po řadu let, v momentě kdy dítko vyplavalo z vodní jeskyně s krysím výkalem na tváři, bylo jasné, že sem už nikdo nepřijde. No a v roce 2002 vyhlásil majitel parku bankrot, a celý park nechal krysám, které žijí ve všem co je v parku vidět.

Expoland

V roce 2007 byl japonský Expoland vrcholem moderních zábavných parků. Šlo o velice prosperující park s různými částmi jako Six Flags a Bush Garden, které návštěvníkům slibovali skvělou zábavu. Až do děsivé tragédie, kdy jedno z vozíku horské dráhy vyletělo ze své koleje. Tato tragická nehoda usmrtila teprve 19 let starou dívku a zranila téměř 20 lidí, kteří se v tu dobu v parku pohybovali. Park se z této tragédie nikdy nevzpamatoval. Úpadek byl znatelný, návštěvnost byla nulová a proto své brány park zavřel v roce 2009. Park vypadá stále stejně, jeho návštěva vám bude připomínat konec světa.

Chippewa Lake Park

Pokud jste se v roce 2009 pohybovali poblíž tohoto lunaparku, první věc, kterou jste jistě postřehli, byla stará horská dráha, která se tyčila nad vrcholky stromů. Už v té době ale byl park po desetiletí uzavřen, respektive od roku 1978. Po dlouhá léta zde byly horské dráhy, ruské kola, budovy se skluzavkami. To vše se schovávalo pod spletitostí trávy a rostlin, jenže kvůli řadě žhářství byla značná část atrakcí zničena. V roce 2010 byla nemovitost prodána a částečně zbořena. Zbytek bývalého zábavního parku chátrá dodnes spolu s jeho majitelem, který se údajně nechal pohřbít v parku, nicméně není známo kde. Bylo to jeho přání aby mohl park chránit před vandalismem i po smrti. Ale na to byste asi nechtěli myslet když v posledních okamžicích denního světla, půjdete napříč parkem.

Zábavní park Lake Shawnee

To nejlepší nakonec. Park se nachází v horách v západní Virginii, bohužel to co z oarku zbylo je už jen skořápka toho, jaký park byl. Dnes se z vysokých plevelů vynořují zrezivělé, železné kostry zbylých atrakcí. Tento park se ale považuje, za jedno z nejstrašidelnějších míst na Zemi, legenda praví, že park Lake Shawnee byl postaven na stejném pozemku, kde byli zavražděny tři malé děti bojovníky Shawnee. Rozzuřený farmář, některé z bojovníku chytil, zabil a pohřbil na farmě. O století a půl později, kde byl na té samé půdě vystavěn zábavný park, došlo k nehodám, které usmrtili další děti. První z nich byla holčička, která si hrála na pěšince, zatímco autíčko z jedné atrakce vyletělo a zabilo ji. Druhou obětí byl chlapec, který se za záhadných okolností utopil v přilehlém jezeře. Dnes lovci duchů tvrdí, že je zde stále slyšet dětský smích, navíc současný majitel pozemku říká, že v noci jde vidět, jak malá holčička s šatičkami od krve, chodí po celém parku..