NSFW Hell – brutální hororový park

Hell je jednou z docela populárních thajských destinací – a myslíme to zcela vážně. Thajsko je krásný, kulturní národ s několika zajímavými tématickými parky. Největším z nich je Wang Saen Suk Hell Garden, a je doslova lepidlem na návštěvníky, kdo tam nebyl, jako by nebyl v Thajsku. NSFW, což je mnohdy označení pro nevhodný obsah, je právě i označením tohoto parku. Některé expozice jsou opravdu zarážející a brutální. Odpoledne s dětmi byste zde asi netrávili.

Proč Hell?

Peklo je populární koncept napříč náboženstvími. Pro některé je to místo věčného mučení v posmrtném životě vyhrazeném pro lidi, kteří podle pravidel příliš nehráli. Pro buddhisty je však peklo typem čekárny předtím, než je duše reinkarnována a přivedena zpět k dalšímu životu. A i toto místo podobné peklu, stejně pojmenovaný park, je zónou brutálního mučení

Asi hodinu a půl od Bangkoku leží Wang Saen Suk Hell Garden , park s tematikou Naraka, která dokáže vyděsit celou rodinu. Za nápisem “Vítejte v pekle” najdete venkovní sochařskou zahradu plnou zkroucených soch života, které zobrazují nepochopitelné scény z úrovně Naraka, což v hinduismu představuje peklo. Existují různé úrovně Naraky, z nichž polovina je chladná a polovina horká. Rozkládají se od tmavého, zmrzlého, kožovitého Arbuda až po nejhlubší úroveň Avici, kde jste pečeni v troubě po doslova šest let.

Co je ale nepochopitelné, je fakt že tato zahrada, existuje v otevřeném prostoru, ke kterému mají přístup lide všech věkových kategorií. Tyto expozice například ukazují: roztlučené lidské ruce, démony míchající krvavou lidskou dušičku, lidi ze, kterých se staly odporné kreatury, lidi, kteří se chtějí dostat z obrovských hrotů kaktusu větších, než jaké jste kdy viděli, lidi kteří se snaží udržet své vnitřnosti pohromadě, a spoustu jiných odporných scén, kterou radši ponecháme bez jakéhokoliv popisu.