Zajímavosti

Nový most vede turisty skrze „ruce Boží“

Gigantické, ze země se tkvící obří ruce, které podpírají Golden Bridge ve Vietnamu, nabízí opravdu úžasný pohled. Most je zároveň cestou, která turisty odvádí z kopců Ba Na a je opravdu originální. Návrhář Vu Viet Anh se snažil navodit turistům pocit, že kráčejí na pomyslné niti, která se táhne přes Boží ruce.

Most postavila společnost TA Landscape Architecture v Ho Či Minově městě, Cau Vang (vietnamsky Golden Bridge) má přilákat více turistů do již oblíbeného města. Hory Ba Na, středisko původně postavené francouzskými kolonisty v roce 1919, již zahrnuje nejdelší jednořadou lanovkou na světě , repliku francouzské středověké vesnice s napodobeninou hradu, voskové muzeum a pečlivě upravené zahrady Thien Thai, nad kterými se most pne. Most je určen výhradně pro pěší turistiku a je dlouhý přibližně 150 metrů. Návštěvníci se během procházky mohou kochat purpurovými chryzantémami na jedné straně, a nejdelší lanovkou, umístěnou ve výšce 4600 metrů nad mořem, na straně druhé.

Tím, že jsou skalnaté ruce ponechány na pospas přírodě, se tvůrci mostu pokoušeli dát nové instalaci historický vzhled, který je v kontrastu s modernou, kterou znázorňuje pro změnu zlaté vlákno. Architekti již teď plánuji druhý most, tentokrát ve stříbrné barvě, bude znázorněním Božích vlasů a spojí se tak přes kopce s mostem, který už teď svou zlatou barvou oslňuje turisty ve Vietnamu.

Sdílet: