Zajímavosti

Nová cyklostezka o délce 2000 km bude spojovat osm evropských zemí

Pro cyklisty se chystá nová výzva podobě mezinárodní cyklistické stezky. Majitelé horských kol se mohou těšit na 2000 km nádherné stezky, které povede napříč osmi evropskými zeměmi západního Balkánu.

V současné době stezka Trans Dinarica spojuje Slovinsko, Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu, plány ale ještě zahrnují tyto země: Černou horu, Albánii, Kosovo, Srbsko a Makedonii. Inspirovaná stezkou Via Dinarica umožní nová stezka cyklistům cestovat přes osm zemí podél Dinárských Alp a Šárských hor. Stezka se potáhne mimo turistické stezky a povede přes náročnější štěrkové tratě a hory.

Podle výpočtů byste na stezce měli ujet každý den 50 až 60 kilometrů a překonávat výšky 1500 metrů. Při každodenní jízdě, projedete každou zemi v rozmezí sedmi až deseti dnů a během cesty se můžete rozhodnout, zda projedete všechny úseky či nikoliv. Možností je opravdu mnoho.

Po cestě budete projíždět místy UNESCO, vesnicemi a národními parky. Vychutnat si budete moci také výhledu na modré Středozemní moře, izolované hluboké tmavé kaňony a rychle tekoucí průzračné řeky.

Myšlenka Trans Dinarica vznikla mezi skupinou přátel ze Slovinska, Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Každý z nich má vlastní outdoorovou společnost zabývající se dobrodružnými zážitky. V tuto chvíli jsou možné jen projížďky s průvodci, podrobnosti a kontakty pro každou zemi jsou k dispozici zde.  

Zdroj: Lonelyplanet.com

Sdílet: