Nevíte kam letos na dovolenou? Navštivte chorvatský ostrov Vis, svou krásou vás ohromí

Klid, pomalý způsob života plný nadhledu a tiché pláže. To jsou slova, která vystihují chorvatský ostrov Vis. Panuje zde neustále dobrá nálada, lidé jsou velmi přátelští a laskaví. Jejich filozofií je brát věci s nadhledem, nespěchat a co můžete udělat dnes, odložte radši na zítra nebo třeba na někdy úplně jindy. Můžeme říct, že klidnější místo pro letní relax na pláži ve střední Evropě, a zvláště v Chorvatsku asi nenajdete.

Ostrov Vis, na kterém se mimochodem točilo pokračování muzikálu Mamma Mia, je nejvzdálenějším obydleným ostrovem od chorvatské pevniny. Přestože ho každý rok navštíví mnoho turistů, rozhodně zde nenajdete přeplněné pláže jako v notoricky známých destinacích typu Zadar nebo Šibenik.

Z pevniny se na ostrov dopravíte pomocí trajektu. Přímo v přístavu se nachází malý hřbitov v řeckém stylu a římský amfiteátr, který v 16. století přestavěli na klášter. Vis svým návštěvníkům nabízí možnost navštívit hned několik měst, které se na ostrově nachází a jsou plné zajímavých podniků a restaurací. Výškové budovy nebo moderní stavby zde ale nečekejte. Ostrov má své osobité kouzlo.

Pobřeží je lemováno malebnými kamennými budovami a kdyby vás náhodou přepadla nuda můžete si naplánovat hojně vyhledávaný výlet lodí do Modré jeskyně. Ta se nachází jihozápadně od Vis, na ostrově Biševo, který obývá jen pár obyvatel. Jakmile dopravíte na ostrov nejrychlejší cesta k jeskyni vede přes vesnici Komiža, která je vzdálena jen několik kilometrů. Než se ale do útrob jeskyně vydáte, musíme vás upozornit, že tento zážitek není nic pro klaustrofobiky.

https://www.instagram.com/p/Bs2rMRZl7KO/

Vchod do jeskyně je tak malý, že se do něj vejde pouze malý člun, stojí to však za to. Uvnitř najdete okouzlující modré světlo, které je unikátním dílem moře. Voda uvnitř dosahuje hloubky 15 metrů a během sezóny bývá jeskyně dost přeplněná. Pokud proto toužíte po méně známém místě, navštivte Zelenou jeskyni na ostrově Ravnik. Ostrov leží takový kousek od Vis, že je na něj možné dohlédnout.

https://www.instagram.com/p/Bm_3jSIHKfj/

Pokud vás popis ostrova dostatečně nepřesvědčil tyto fotografie to jistě změní.

https://www.instagram.com/p/BnTA7IwABEi/
https://www.instagram.com/p/BwIGJQxHtwL/
https://www.instagram.com/p/BvPQa-2B7a3/
https://www.instagram.com/p/Bu-1bzAn5-X/
https://www.instagram.com/p/Bmf6-SgAkSs/
https://www.instagram.com/p/BmwCrh4niSL/

Zdroj: DailyMail.co.uk