Zajímavosti

Nejkrásnější výlety vlakem napříč celým světem, které se vyplatí zažít

Cestovat vlakem je mimořádně pohodlné a příjemné, pokud tedy nenatrefíte na úmorné zpoždění nebo celkové zrušení spoje, jak tomu u nás bývá zvykem. Takové „štěstí“ vás však nepotká na výletech po světě. Vlak kromě toho, že je pohodlný, nabízí i nádherné výhledy, o které se nesmíte nechat obrat.

I když dnes už téměř každý využívá jízdu autem či letadlem, zapomínat bychom neměli ani na vlaky, které jsou skvělým způsobem, jak se přepravovat a zároveň mít čas na sledování okolní přírody. Vlaky totiž nejezdí pouze přes města, ale často jsou z nich vidět nádherné scenérie. Podívejte se s námi na nejkrásnější cesty vlakem, které stojí za to vidět.

Glacier Express, Švýcarsko

https://www.instagram.com/p/BWcKzy_HFIt/

Glacier Express spojuje dvě úchvatná horská střediska: Zermatt a St. Moritz. Po cestě budete mít úžasnou krásu švýcarských Alp jako na dlani spolu s loukami, horskými jezery i známým Oberalpským průsmykem. Celodenní jízda také zahrnuje přejezd 91 tunely a 291 mosty.

Belmond Hiram Bingham, Peru

https://www.instagram.com/p/BsLyn1dht-b/

Machu Picchu v Peru patří mezi nejvyhledávanější místa. Pokud ho však chcete vidět i z jiné perspektivy, určitě si vyberte jízdu vlakem. Cesta začíná ve starobylém hlavním městě Cusco, prochází posvátným údolím Inků a končí u památky světového dědictví UNESCO v Andách.

Transsibiřská magistrála, Rusko

Transsibiřská magistrála je dlouhá téměř 10 tisíc kilometrů a jde o jednu z nejdelších tras vlaků na světě. Začíná v Moskvě, překračuje Ural a Sibiř. Osmidenní jízda vás převeze i kolem jezera Bajkal.

Jacobite Stea Train, Skotsko

https://www.instagram.com/p/BM46UPPAbao/?utm_source=ig_embed

I když je tato trasa relativně krátká, cesta Skotskou vysočinou je neuvěřitelně nádherná. Úžasné zelené hory, kopce, městečka a také slavný Viadukt Glenfinnan jsou zkrátka tím, co musíte vidět při návštěvě Skotska. Vždyť kdo by nechtěl zažít jízdu jako Harry Potter?

Grand Canyon Railway, USA

Železnice, kterou dokončili v roce 1901, vás provede přes Flagstaff v Arizoně po South Rim v národním parku Grand Canyon. Vedle cesty můžete vidět volně žijící živočichy.

Kuranda Scenic Railway, Austrálie

Trasa vedoucí přes jeden z nejstarších deštných pralesů na světě je doprovázena takovou přírodní krásou, že budete během celé cesty doslova přilepeni na okně a budete chtít všechno fotit. Během dvouhodinového výletu uvidíte vodopády, hory i pláně.

Tranzalpine, Nový Zéland

https://www.instagram.com/p/BuKdcikgJaK/

Nový Zéland je lákadlem pro turisty z celého světa zaslouženě. Díky devítihodinovému výletu vlakem uvidíte města Christchurch a Greymouth, řeku Waimakariri i jižní Alpy.

Kandy to Ella, Srí Lanka

https://www.instagram.com/p/BcKPBfFg5zw/?utm_source=ig_embed

Cesta z Kandy do Ella na Srí Lance trvá asi sedm hodin. Původně ji využívali jako obchodní cestu, ale stala se turistickou atrakcí a oblíbeným způsobem, jak prozkoumat místní krajinu.

Sdílet: