Destinace

Nejkrásnější pláže Evropy, které byste tento rok prostě měli navštívit

Rate this post

Plánování dovolené je pro mnohé z nás malým svátkem. Utéct od shonu v práci a nechat se unášet jen vánkem a šuměním moře je ten pravý lék na všechno. Pokud si chcete užít skutečné volno, měli byste přemýšlet i nad tím, kde by vám mohlo být nejlépe. Možná vám pomohou tipy na pláže, které zveřejnil britský portál Metro.

Nejlepší místo pro milovníky kultury a historie: Patara, Lycianské pobřeží v Turecku

Patara má několik kilometrů dlouhé pobřeží, pokryté úžasným bílým pískem. Stejně tak se na jejím území nacházejí 2 tisíc let staré ruiny. Pokud vás láká starobylá atmosféra, ale zároveň chcete i moře jako na dlani, zde si přijdete na své.

https://www.instagram.com/p/BwM1sHZlJU3/

Nejlepší místo na pozorování hvězd: Pampelonne, Francouzská riviéra

Ne, nejde o souhvězdí Orion, ale například o Beyonce či Naomi Campbell. Toto místo totiž často navštěvují hvězdy světového formátu.

Nejlepší místo pro sportovce: Mar Menor, španělské pobřeží Costa Calida

Mar Menor lemuje největší lagunu v Evropě a je ideální pro začínající windsurfaře a všechny milovníky vodních sportů. Kromě toho si můžete otestovat své schopnosti na golfovém greenu či tenisovém kurtu.

https://www.instagram.com/p/Brn73PWj0kf/

Nejlepší místo pro trosečníky: Cavo Paradiso, Kos

Cavo Paradiso leží na členitém jihozápadním pobřeží ostrova Kos a najdete ho jen tehdy, pokud zdoláte strmý chodník. Úžasná, přímo dokonalá lokalita láká k odpočinku i k pořízení miliónu nádherných fotek.

Nejlepší místo na sluneční pauzu přímo ve městě: Sveti Jakov, Dubrovník

Dubrovník je plný turistů nejen v létě, ale i v zimě. Během letních měsíců sem však lidé chodí nejen poznávat památky a historii, ale i pro blízkost městské pláže a její romantický vzhled. Na pláži dokonce najdete i příjemný bar.

Nejlepší místo pro pozorování západu slunce: Meia Praia, Algarve

Meia Praia se rozkládá na úseku dlouhém přibližně tři kilometry od Lagosu po řeku Odiáxere. Úžasné místo nabízí odpočinek přes den a v podvečer zase láká zamilované páry na romantické západy slunce.

https://www.instagram.com/p/Bw2y_PoBUal/

Zdroj: Mirror.co.uk

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie