Nač chodit do hotelu, když může hotel přijet za vámi? Toto je budoucnost!

Během cestování z bodu A do bodu B ztrácíme příliš mnoho času. Ať už ve frontě během bezpečnostní kontroly na letišti, nebo v kolonách, když sedíme v taxíku na cestě do hotelu.

Designové studio Aprilli sídlící v kanadském Torontu přišlo s revolučním a snad i nadčasovým řešením, které nám veškerý ztracený čas ušetří. Koncept společnosti nazvaný „Autonomní cestující pokoj“ (Autonomous Travel Suite) představuje dokonalou kombinaci pohodlí a komfortu hotelového pokoje s možností autonomního cestování.

Můžeme si to jednoduše představit jako obrovské auto, ve kterém můžete spát, pracovat a jíst, zatímco cestujete. Což by jistě ocenili především lidé jezdící na služební cesty. Než se nasnídají jejich vlastní pokoj je převeze na meeting. Úžasné!

Autonomní pokoj je plnohodnotným dopravním řešením, které je vybaveno „základním vybavením pro spánek, práci a hygienu. Hotelovým hostům tak autonomní pokoje umožní efektivněji využít jejich čas během cestování.“ Uvedla agentura Aprilli ve svém prohlášení.

Vize kanadské společnosti jsou takové, že sítě hotelových zařízení mohou tyto pojízdné pokoje poskytovat svým hostům. Budete tak mít na výběr mezi klasickými pokoji a autonomními vozidly. K dispozici bude aplikace pomocí, které si pokoj přivoláte. Jen si to představte. Přijedete v létě na dovolenou a na letišti už vás čeká váš pokoj, než dorazíte k hotelu máte vybaleno, jste okoupaní a můžete jít rovnou na večeři, nebo na pláž.

Následující video představuje celou myšlenku tohoto naprosto famózního projektu. Můžete například vidět, jak se pojízdný pokoj připojí k „mateřské základně“ uvnitř kruhovitého „hotelu“. Následně z cestovní kapsle vystoupíte do mnohem většího a komfortnějšího pokoje, k dispozici jsou pak veškeré služby hotelu.

Netřeba dodávat, že jde o velice ambiciózní myšlenku. Myšlenka spolehlivé jízdy autonomním vozidlem je pro mnohé nepředstavitelná. Každopádně pokud celý projekt dojde do zdárného konce, bude představovat revoluci v cestování, které nikdy nebylo pohodlnější.

Zdroj: Futurism.com