Mohlo by být tohle město, ve skutečnosti ztracené město Atlantis?

Satelitní snímky a videozáznamy starého, dlouho ztraceného města, ležícího uprostřed Tichého oceánu, vyvolává řadu teorií. Mezi ně patří i ta, že ztracené město Nan Madol, by ve skutečnosti mohlo být dávno ztraceným městem Atlantis. Jak již bylo zmíněno, díky satelitním snímkům a řadě nástrojů, které dnes mají archeologové k dispozici, mohou odborníci plnohodnotně prozkoumat Nan Madol a studovat jeho strukturální zázraky jako nikdy před tím.

I přesto, že vědci ví o městě Nan Madol už nějaký ten čas, nová epizoda ze seriálu ‘What on Earth’ vysílaném na Science Channel, odhalila nové letecké záběry starověkého města postaveného v této laguně.

Vzhledem k tomu, že Nan Madol obklopuje několik přílivových kanálů, je často toto město přezdíváno jako “Benátky Tichého oceánu”. Díky četným rysům, připomínajícím ztracené město Atlantis, se mnoho lidí a odborníků domnívá, že Nan Madol je zmíněným ztraceným městem.

Během natáčení “What on Earth”, Mark McCoy, který vedl tým výzkumníků, zkoumající staré město, prohlásil: ” V tuto chvíli to vypadá jako by se nám Nan Madol, představil úplně poprvé v historii ostrovů Tichého oceánu. Já to ale vidím jinak, Nan Madol je velice významným hlavním městem historie. Bylo to sídlo politické moci, centrum nejdůležitějších náboženských rituálů a místo, kde jsou bývalí vůdci ostrova uloženi k věčnému odpočinku.”

Město bylo vytvořeno dynastií Saudeleurů, která po mnoha století vybudovala kamenné struktury, které existují na 92 umělých ostrovech v laguně poblíž pobřeží Pohnpei. Považovalo se za strojírenský zázrak, město Nan Madol bylo hlavním městem Saudeleurské dynastie až do roku 1628. Jak uvedl Smithsonian Institute (výzkumná a vzdělávací instituce v Spojených státech), pouhý počet struktur, které tvoří město Nan Madol, obsahuje více než 750 000 tun černé skály. Podle odborníků, museli staří stavitelé každoročně manipulovat s kameny o celkové váze 1850 tun, i přes fakt, že obyvatelstvo čítalo pouze 3000 osob.

Navzdory skutečnosti, že mnozí toto město nazývají Atlantis, byl Nan Madol starodávným zázrakem a neměli bychom odvádět jeho hrdost srovnáním s mytologickým městem. Starodávní stavitelé Nan Madol byli skutečnými technickými odborníky, kteří dokázali postavit jedno z nejzajímavějších starověkých měst na planetě bez použití moderních technologií.