Milujete adrenalin? V Polsku letos otevřou nejhlubší bazén světa

Pokud patříte mezi fanoušky neobvyklých atrakcí či adrenalinových zážitků, jeden takový se právě i pro vás chystá v Polsku. Momentálně se totiž u našich sousedů staví nejhlubší bazén světa, který bude dosahovat hloubky až 45 metrů.

Pro někoho neodolatelný zážitek, pro jiné zkouška překonání vlastních hranic. S určitostí ale můžeme říci, že tento jedinečný bazén bude přitahovat velké množství návštěvníků, a to nejen z Polska. Bazén se staví v centru DeepSpot ve městě Mszczonów, které se nachází přibližně 40 kilometrů od hlavního města Varšavy. Slavnostní otevření této atrakce je naplánováno na podzim, informuje server LadBible.

Se svou hloubkou 45 metrů překoná o 5 metrů současného držitele rekordu nejhlubšího bazénu světa, který se nachází v italském městě Montegrotto Terme. Do bazénu po vybudování vlijí 8000 kubických metrů vody. Objem bazénu se bude rovnat objemu 27 standardních plaveckých bazénů s délkou 25 metrů.

Bazén buduje stejná společnost, která ve Varšavě postavila i skydivingový simulátor FlySport. Velkou atrakcí bazénu bude i vyhlídkový tunel pod hladinou, ve kterém se budete moci projít. Jde o vhodnou alternativu pro ty návštěvníky, kteří se necítí na samotné potápění. V komplexu se bude nacházet také hotel s pokoji s výhledem na bazén, restaurace i konferenční místnost.

I když je bazén určen především pro profesionální i amatérské potápěče, bude přístupný i plavcům včetně začátečníků, tedy za předpokladu, že nebudou mít z takové ohromující hloubky strach.

Bohužel, Poláci si rekord nejhlubšího bazénu užijí pouze 6 měsíců. Začátkem příštího roku se totiž otevírá bazén Blue Abyss, který se momentálně buduje ve městě Colchester ve Velké Británii. Tento bazén překoná polský DeepSpot v hloubce o 5 metrů.

Než DeepSpot otevřou, podívejte se na pár záběrů z jeho výstavby:

Zdroj: LadBible.com