Zajímavosti

Rozmístění historických památek rozhodně nejsou náhodná, co nám mají sdělit?

Kromě skutečnosti, že Země je zatím jedinou planetou schopnou hostit život, jak ho známe, je zde i mnoho záhad, které naši Zemi obklopují. Během mnoha tisíciletí po sobě zanechaly starověké civilizace stopy, téměř všude. Budovaly supermasivní stavby a slohy, které popírají jakákoliv vysvětlení, naši předkové se tak navždy zapsali do historie naší Země, kterou dnes studujeme z historických knih.

Dnes obdivujeme a zkoumáme starodávné  památky postavené před tisíci lety a snažíme se odpovědět na některé z nejdůležitějších historických otázek: Jak se rozvíjela civilizace, jak se podařilo přepravit mohutné kameny o hmotnosti sto tun a proč je tak mnoho památek v podobném designu? Ale ta nejzajímavější otázka, kterou doposud nikdo nezodpověděl, je: Zda je možné, že staré památky byly postaveny s vyšším účelem? A co kdyby byly tyto nápadné stavby postaveny ne náhodně, ale byly účelně strategicky umístěny po celém světě?

Všimli jste si někdy, že některé starobylé památky jsou propojeny? Pokud se podíváte na mapu světa a podíváte se na pozici starověkých památek, všimnete si, že některé z nich mohou být snadno spojeny přímými liniemi, téměř jako kdyby staří stavitelé používali pokročilé formy geometrie a matematické rovnice vyřezávali do kamenů, čímž památky vyvolávají řadu diskuzí a otázek.

Mnoho badatelů se ptalo a nedokázalo odpovědět, proč byly postaveny například pyramidy v Egyptě? Navíc jsme nedokázali odpovědět, jak byli staří Egypťané schopni postavit tyto mohutné památky, a nedokázali jsme ani pochopit, jak se starým Egypťanům podařilo postavit Velkou pyramidu v Gíze do přesného středu veškeré zemské hmoty na Zemi.

Věděli jste, že rovnováha mezi východem a západem, která prochází napříč Zemí, a severní a jižní poledník, který protíná většinu území, se střetává na dvou místech na zemi, jedna v oceánu a druhá u velké pyramidy? Jenže jak to stavitelé mohli, bez techniky létání, vědět? Celkově v historii lidé nevěděli jak celá Zem vypadá, neměli znalosti jaké máme my dnes, a přesto jsou starověké památky postaveny až s příliš vysokou přesností. To prostě nemůže být náhoda.

Pyramidy, konkrétně ty, které se nacházejí v Gíze, jsou úžasným úspěchem několika věd dohromady: geometrie, fyzika a matematika. Například váha Velké pyramidy v Gíze je odhadována na 5,955,000 tun. Kdybychom chtěli vytvořit tuto pyramidu dnes, i přes naše znalosti a technologie, bychom měli značné potíže ji vůbec dostavět.

Badatelé si nemohou pomoct a lámou si hlavu nad tím, jestli je alespoň malá šance, že starověké kultury po celém světě byly spojeny buď globálním vědomím, nebo jiným globálním jevem, který by jim pomohl v tomto směru. Téměř každá kultura na naší planetě cítila potřebu umístit památky jako jsou pyramidy, Stonehenge, Teotihuacan a další neuvěřitelné místa v konkrétních lokalitách.

Starověká civilizace, tedy vytvořila doslova nadčasovou hádanku tím, že památky stavěli do vzorce, který se snažíme v současné době spojit a rozluštit. I mnoho zkušených a uznávaných badatelů, spisovatelů a vědců se zajímalo, zda je možné, že památky nejsou rozmístěny náhodně. Někteří vědci jsou přesvědčeni, že v těchto megalitických konstrukcích je schován tajný kód, který vysvětluje, proč a kdo postavil a navrhl tyto neuvěřitelné památky rozptýlené po celé planetě. Čím víc zkoumáme starověké civilizace a jejich historii, kulturu a znalosti, tím více jsme překvapeni. Vědci dokonce objevili spojení mezi posvátnými památkami a silně nabitými částmi zeměkoule, kde se hromadí elektromagnetická energie Země.

Tato místa byla důležitá a významná pro starověké obyvatelstvo. Ale jak věděli tito lidé o těchto zeměpisných místech? Starověcí teoretici směřují k tzv. “Světové síti” nebo “zemské mřížce”. Tato teorie tvrdí, že starověké civilizace po celém světě, záměrně zkonstruovaly své památky na energetických linkách, které při mapování a propojení vytvářejí významný vzorec, jako kdyby při spojení vytvářely jakousi energetickou síť.

Celá myšlenka “světové sítě” spočívá v tom, že Země je jako obrovský krystal, kde energie proudí kolem malých uzlů. Energetické cesty se protínají a pohybují po celém světě. Ve skutečnosti, předtím, než se objevila  teorie o dávných astronautech, před tisíci lety starý řecký filosof podnikl první kroky k identifikaci konkrétních míst na Zemi.

Platón byl jedním z prvních, kdo navrhl základní strukturu Země, která byla tvořena z geometrických tvarů, které jsou nyní dnes známé jako platónské tělesa. Platón přesně napsal, že existuje světová duše, kterou popsal jako kouli, která se skládala ze 120 stejných identických trojúhelníků.

Díky dnešní moderní vědě a technologii jsme si vědomi elektromagnetického pole a určitých energií, které se nacházejí na Zemi. Ale před tisíci lety, to přece tehdejší obyvatele nemohli vědět? A kdyby věděli o určitých frekvencích a energiích, skutečně stavěli památky, aby “využili” určité energie? To, co vidíme dnes, je důkazem vyššího vědomí přítomného ve starověkých civilizacích.

Vypadá to jako kdyby starověké civilizace věděly, že pokud umístí své památky na určitá místa, mohou se připojit k tzv. Energetické síti. Mnoho starobylých kultur věřilo tomu, že by se všechno dostalo do chodu, kdyby si své památky umístili na specifických, plánovaných místech. To bylo praktikováno téměř všemi starověkými kulturami, o kterých víme. Od Mayů, starověkých Egypťanů k civilizacím v Mezopotámii a v Asii.

Zdroj: https://www.ancient-code.com

Sdílet: