Ubytování

Jízda 70 km rychlostí na tobogánu nebo žraloci všude kolem vás. To je nabídka nejlepších aquaparků světa

Rate this post

Sbalte si plavky, spontánnost a svůj smysl pro dobrodružství, protože aquaparky nejsou jen pro děti. O čemž svědčí i následující seznam nejlepších aquaparků světa, který sestavil server Daily mail.

Adrenalin, zábava a nezapomenutelné zážitky jsou stěžejní nabídkou těchto parků. Věřte, že o takových atrakcích se vám ani nezdálo. Některé z vodních parků jsou sice až za oceánem, pár jich najdete i v Evropě. Jedno je ale jasné, za cestu tyto zážitky rozhodně stojí.

Aquatica – Orlando, Florida

Orlando ve Floridě je známé především jako domov Disney Worldu, ještě lepším střediskem zábavy je ale Aquatica, která má nepřekonatelnou pověst. Údajně jde o nejzábavnější aquapark ve Spojených státech a dost možní i ve světě. V parku se nachází 43 tobogánů, lagun a řek, proto také chvíli potrvá, než se v parku zorientujete. Jakmile překonáte prvotní šok bude vám jasné, že zde se nebude nudit nikdo.

https://www.instagram.com/p/BxcgyJ8Fl5n/

Mezi nejlepší atrakce patří Walkabout Waters, tato část parku je plná mostů, věží, skluzavek, tobogánů a bazénu. Milovníci podmořského života pak mohou podstoupit jízdu tobogánem Dolphin Plunge, jde o tunelový prosklený tobogán, který vede přes bazén plný delfínů.

https://www.instagram.com/p/Bl5uYtFAAEt/

Pro vaše maximální pohodlí jsou u lehátek k dispozici i nabíječky na mobil a v šatnách je i celotělová sušička, díky ní jste okamžitě suší, aniž byste využili ručníky. Z Aquaparku je i přímý vstup na pláž.

Aquaventure – ostrov Atlantis Paradise, Bahamy

Hledáte luxus a pohodlí? Pak je Aquaventure trefou do černého. Můžete si zde objednat vlastní luxusní altán se slaměnou střechou a baldachýny s výhledem na bazén a přístupem na pláž. V altánu máte k dispozici vlastní ledničku plnou drinků. Doslova ráj na zemi.

V Aquaventure si přijdou na své především vyznavači adrenalinu. Nachází se zde totiž extrémní tobogán zvaný Abyss, což by šlo přeložit jako propast. Jízda začíná strmým padesátimetrovým propadem ve tmě, pokračuje pětiposchoďovými serpentýnami a končí jízdou skrz prosklený tunel vedoucí přes lagunu plnou žraloků.

Aquaventure vodní park – Dubaj

Pokud plánujete dovolenou v Dubaji pak doporučujeme resort Atlantis, jehož součástí je vodní svět Aquaventure. Konkrétně se nachází na Palmovém ostrově. Součástí parku jsou tobogány, klouzačky, wellness zóna i největší akvárium v Dubaji.

https://www.instagram.com/p/BxKKpgYDRWe/

Kromě těchto atrakcí, které jsou pro vodní svět obvyklé, zde najdete i nevšední zážitky. Můžete vyzkoušet koupání s delfíny nebo potápění v bazénu plném mořských živočichů, rejnoků a žraloků. Součástí parku je i atrakce zvaná Poseidonova pomsta, kde se pod vámi propadne podlaha a padáte tobogánem rychlostí až 70 km/h.

https://www.instagram.com/p/BoDzh6Lg1Ac/

Tropický svět – Krausnick, Německo

Tropical Islands zná už nejspíš každý, jde totiž o největší krytý vodní park na světě. Je umístěn v bývalém leteckém hangáru. Najdete zde tobogány, laguny, tropický deštný prales i písečnou pláž. Park má i venkovní část, kde si můžete objednat let balónem.

https://www.instagram.com/p/Bu_1WPKgtGI/

Zdroj: DailyMail.com

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie