Jak vypadá ráj? Odpovědí je světově první podmořská vila na Maledivách

Maledivám přibyla v loňském roce další novinka, která bude lákat turisty z celého světa. Na ostrově Conrad Maldives Rangali totiž postavili úplně první vilu, ve které můžete spát uprostřed podmořského života

Resort se do stavby rozhodl zainvestovat, aby tak získal světové prvenství a mohl se chlubit revoluční stavbou. Už podle videa, které najdete pod článkem, si troufáme říct, že o návštěvě hotelu bude opravdu snít mnoho lidí. Má to však jeden háček. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že je jím cena.

Noc ve vile si budou moci dovolit jen opravdu bohatí lidé. Zaplatí totiž 50 tisíc amerických dolarů za noc, což je v přepočtu 1 milión korun.

Vila má dvě patra. To spodní se nachází pět metrů pod hladinou oceánu. Dům zahrnuje ložnici, obývací pokoj, koupelnu a samozřejmě skleněné stěny, které návštěvníkům umožní vychutnávat si výhled na podmořský život.

Vila dostala jméno the Murakami. Její výstavba stála 15 milionů dolarů. O design se postarali architekti z Crown Company a o její sestrojení odborníci na akvária a jejich technologie z MJ Murphy Limited z Nového Zélandu.

Horní patro je propojeno se spodním díky zatočeným schodům. Hostům nabízí mimo jiné i posilovnu, vířivku s výhledem na Indický oceán či bar se sluneční terasou, na níž si mohou hosté vychutnat večeři. Na druhé straně vily se nachází druhá terasa, ze které je výhled na východ slunce. K ní architekti umístili nekonečný bazén. Ve vile se může ubytovat až 9 lidí najednou.

Cílem stavby mělo být to, aby si návštěvníci vychutnali i jiný pohled na Maledivy a aby si mohli prohlédnout pestrobarevný život, který se skrývá pod hladinou oceánu. Je však otázkou, kolik lidí bude chtít za jednu noc zaplatit milión korun.

Zdroj: archpaper.com