Jak nové technologie změní způsob cestování v roce 2019

Doba jde do předu spolu s technologickými pokroky. Jaké inovace přinese rok 2019 pro cestovní ruch? Magazín Lonely Planet přišel se seznamem nových technologií, díky kterým se cestování posune na jinou úroveň. A je vážně o co stát

Už žádné nevolnosti během cestování

Tyto brýle sice nevypadají zrovna jako nejnovější módní doplněk, nicméně pro lidi trpící nevolností při cestování, se mohou stát nezbytným cestovním příslušenstvím. Brýle vyvinula společnost Citroen. Modrá kapalina v obroučkách vytváří linii falešného horizontu, tím se eliminují smíšené signály mezi ušima a očima, které právě způsobují nevolnost. Během testování se účinky dostavily u 95 % zúčastněných a to do 12 minut po jejich nasazení. No pořád lepší, než léky nemyslíte?

Zarezervujte si let pomocí screenshotu Instagramu

Taky si během prohlížení příspěvků na Instagramu říkáte, že na takové místo byste se chtěli podívat? Bohužel ale nevíte přesně, jak se dostat do cíle? Letecká společnost EasyJet tento problém vyřešila za vás. Představila totiž vyhledávač, který vám umožní načíst screenshoty pořízené v aplikaci Instagram, jedním klepnutím. Aplikace poté najde nejlepší trasu, kterou vám nabídne spolu s nabídkami letenek. V současné době již aplikace funguje po celé Evropě a v severní Africe. Do budoucna by aplikace měla umět to samé i pro Pinterest a Snapcaht.

Chraňte svá záda během pěší turistiky

Vybrat ten správný batoh pro pěší turistiku není vůbec legrace. Musí dobře sedět, zároveň vás nesmí omezovat v pohybu, veškeré věci, které potřebujete by se do batohu měly vlézt a v neposední řadě, by batoh neměl zatěžovat vaše záda. Na trhu se objevila nová technologie „plovoucího“ batohu, který všechny náležitosti krásně splňuje.

HoverGlide je dodáván ve třech velikostech a používá technologii závěsných zátěží se dvěma rámy, které udržují batoh v konstantní relativní výšce k zemi. Při pádu tlumí náraz a lidem umožňuje rychlejší a pohodlnější pohyb, aniž by vynaložili více energie.

Odpočiňte si a osvěžte se v letištních kapslích

Jste na letišti, máte za sebou dlouhou cestu, která zdaleka nekončí. Jediným řešením, jak si alespoň na chvíli odpočinout, je návštěva letištních salónků. V roce 2019 se ale vaše možnosti změní, a to přímo nadčasovým řešením. Již v prvním čtvrtletí příštího roku by se na větších letištích měly objevit tzv. AirPody, soukromé buňky s pohodlnou židlí, kterou lze přeměnit na pohodlnou postel. V buňce je dostatek místa pro vaše zavazadla, můžete si dobít telefon a k dispozici máte Wi-Fi a Netflix.

Při nanášení opalovacího krému už nevynecháte jediné místečko

Nikoho nebaví se neustále natírat opalovacím krémem, proto je tu další skvělé řešení. SnappyScreen je bezdotykový aplikační systém, který celé vaše tělo pokryje ekologickým opalovacím krémem. Stačí se jen postavit na příslušné místo a spustí se mechanismus, který se o vše postará. Momentálně se tyto přístroje objevují v některých luxusnějších hotelích po celém světě.

Vydejte se na dovolenou s virtuální realitou

Cílem letecké společnosti pro virtuální realitu, je simulovat každou část dovolené tak, abyste si mohli užít takovou mini dovolenou za méně než 2,5 hodiny. Na vašem letu s First Airlines se o vás postarají vyškolené letušky, které vám nabídnou speciální menu, podle destinace, kterou jste si vybrali. V nabídce je New York, Paříž, Řím a Havaj. Jakmile „přistanete“, můžete využít 360 stupňové prohlídky významných památek.

Proleťte se městem pomocí osobního dronu

Designéři Volocopteru doufají, že se dostanou v roce 2019 na trh, což by představovalo úplně novou éru dopravy ve světových metropolích. Úspěšné zkušební lety už mají osobní drony za sebou, dokonce v Německu dostaly povolení k letu. Jsou napájeny elektřinou a mohou létat po dobu 30 minut. Celý koncept může zlepšit dopravu a zmírnit problémy s přetíženou infrastrukturou.

Zdroj: LonelyPlanet.com