Ubytování

Italské městečko se rozhodlo pronajímat starověký hrad turistům. Ti ho mohou mít celý pro sebe

Rate this post

Nad italským městečkem Roccascalegna v regionu Abruzzo se tkví nádherná starověká pevnost, kterou se starosta rozhodl využít jako lákadlo pro nové návštěvníky. Pokud jste někdy snili o tom, žít na hradě, uspořádat si tam svatbu nebo třeba jen velkolepou party, pak je italský hrad tím pravým místem. Lze si jej totiž pronajmout za opravdu směšnou částku, pouhých 100 eur za noc, což je v přepočtu 2600 korun.

Možná si teď někteří říkají „a to se vám zdá málo?“, ano zdá. Za tuto částku totiž máte k dispozici celý hrad i jeho přilehlé prostory. Jak sám starosta Domenico Giagiordano říká „jde o velmi nízká poplatek, spíše bych ho přirovnal k dýšku. Našim cílem ale není vydělat peníze, spíše chceme nakopnout místní ekonomiku tím, že přilákáme novou klientelu, která si potrpí na méně známe lokality.“

Samotný hrad, jemuž se přezdívá „hrad v oblacích“ se rozkládá na ploše 696 m2 a jeho návštěvníkům je k dispozici v celé své kráse. Jeho součástí je kaple vhodná pro svatby, vězení ve sklepení skvělé pro firemní večírky či podobné akce, obrovské zahrady a spousty místností, ve kterých se snadno ztratíte. Svou přezdívku si hrad vysloužil díky umístění na strmém útesu, který jen podtrhuje celou atmosféru hradu.

https://www.instagram.com/p/Bw92DLSB3BQ/

Rozhodně ale nepočítejte s tím, že se k hradu dostanete autem. Cesta na vrchol není zrovna snadná, navíc k němu nevede žádná silnice. Jedinou možností je jít pěšky, nebo se svézt na oslovi. Jakmile ale cestu zdoláte a ocitnete se na hradě nebudete litovat. Alespoň přes den ne.

Mezi místními se totiž povídá, že se ve zdech hradu ukrývá duch barona Corvo de Corvise, který si ve středověku vyhrazoval právo strávit první manželskou noc se všemi vdanými vesničankami, což jeden ze ženichů neunesl a ubodal barona k smrti. Jeho duch teď údajně obývá hrad a zanechává po sobě krvavé stopy. Ale co by to byl za hrad, kdyby na něm nestrašilo, no ne?

Zdroj: BusinessInsider.com

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie