Hotel Cecil v LA je známý především svou děsivou historií

Blíží se Halloween, a to je pravé období pro strašidelné příběhy, takže jsme shromáždili příběhy o sériových vraždách, tragických koncích, neléčených duševních chorobách a podobně. Ale nebojte nebude toho tolik, zapomněli jsme totiž dodat, že se vše stalo na jednom místě. Vítejte v hotelu Cecil v L.A.

Děsivá historie

V roce 1924 hoteliér William Banks Hanner vynaložil 1 milion dolarů na výstavbu hotelu v Los Angeles s opulentní mramorovou halou, vitrážovými okny a alabastrovými sochami. Jeho rozkvétající pohostinství se zdálo jako jisté podnikání. Bohužel velká bída čekala hned za rohem. V následujících desetiletích se hotel a jeho okolí pomalu zhoršovaly. V roce 1931 se v hotelu udála první sebevražda: W. K. Norton spáchal sebevraždu a jeho tělo bylo objeveno vedle hromady jedovatých tobolek.

Tím se odstartovali další sebevraždy – tolik, že není vhodné si je katalogizovat – ale v roce 1937 se 25letá Grace E. Magro stala čtvrtou osobou, která umřela v hotelu, když spadla z devátého poschodí, její tělo se zamotalo v telefonních drátech. Policie nebyla schopna určit, zda šlo o sebevraždu, nehodu nebo o něco zákeřnějšího. Jeden z nejsilnějších incidentů přišel v roce 1944, kdy mladá žena porodila v hotelovém pokoji a v panice vyhodila novorozence z okna. Nicméně první vpád, hotelu Cecil, do historie zločinu, přišel v roce 1947, kdy se Elizabeth Short (také známá jako Černá Dahlia) údajně objevila s nápojem během hotelových dnů před svou vraždou. Tento příběh je sporný, ale stojí za zmínku. Ale i kdybychom vypustili spojení s Černou Dahlií, není to jediný notoricky známý případ zločinu zapsaný v historii hotelu Cecil.

Slavní sérioví vrazi

Teď se trochu posuneme v čase a věřte, že tak přeskakujeme spousty hrozných příběhů. Posuneme se tedy do roku 1948 do éry slavného zabijáka  Richarda Ramireze, který byl známý pod přezdívkou Night Stalker. Byl noční můrou pobřeží Kalifornie od dubna 1984 do srpna 1985. Za méně než rok a půl zavraždil nejméně 38 lidí, ve věku od 9 do 83 let, vraždy se rozšířili z Orange County do San Franciska. A když zrovna působil v Los Angeles, jeho útočištěm byl samozřejmě Hotel Cecil. Dokonce se zde velmi dobře zbavil důkazů, včetně krvavých oděvů, které zahodil mezi odpad hotelu.

Richard Ramirez známý jako Night Stalker

Night Stalker znamenal poměrně hodně, jeho zločiny byly obzvláště hanebné. Každopádně byli tu i jiní, například příběh  Jacka Unterwegera taky není zrovna pohádkou na dobrou noc. Jednalo se rakouského sériového vraha, který v roce 1974 spáchal svou první vraždu ve své vlasti a za svůj zločin byl odsouzen. Asi o deset let později vydal paměť s názvem „Očista nebo výlet do vězení: přiznání muže viny“. Tato kniha se okamžitě stala bestsellerem, a dokonce i přesvědčila úředníky o jeho nápravě. Jen tak pro zajímavost, všechny jednoduše a dokonale ošálil.

Jack Unterweger

Nešlo jen o policii, kterou oklamal. Jeho příběh se brzy stal příkladem úspěšného vězeňského systému, a nakonec začal Jack pracovat jako novinář, a dokonce se stal hlasatelem skutečných zločinů. Jeho specialita? Nejčastěji veřejnost informoval o krutých vraždách prostitutek, stejných zločinech, které vedli k jeho usvědčení. V roce 1991 se novinář Jack ubytoval v hotelu Cecil, aby napsal článek o pouličních zločinech v L.A. Během své návštěvy byli tři prostitutky zabity takovým způsobem, který odpovídal jeho předešlým vraždám. Policie tedy konečně definitivně spojila Jacka s vraždami a ošálit se už nenechala. Mnozí se domnívají, že si Cecil vybral právě kvůli jeho spojení s Ramirezem, ale přesně podloženo to není. Unterweger se usmrtil krátce po svém druhém odsouzení.

Nová kapitola hororu

Nebylo žádným překvapením, když se noví majitele hotelu Cecil v roce 2011 rozhodli změnit obchodní název hotelu na Stay on Main. Důvod je asi všem jasný, mysleli si že tak skončí historie hororu a začnou tak s novým štítem. Bohužel plán nevyšel, hrůza se hotelu nepustila. Elisa Lam 21letá kanadská turistka sice nebyla zavražděna, ale její smrt je jednou s nejstrašidelnějších v historii budovy. V únoru 2013 objevil zaměstnanec hotelu její mrtvé tělo na hladině vodních tankerů, které jsou umístěny na střeše.

Případ byl uzavřen jako nehoda, ale existují dost podivné ukazatele, které vrhají na případ úplně jiné světlo. Tak hlavně aby se vůbec Elisa dostala na střechu potřebovala by klíč, který u jejího těla nebyl nalezen. Její mobil taky zmizel. Nejvíce znepokojující je ale tohle video.

Tak doufáme, že jsme vás moc nevylekali, protože v hotelu se dá ubytovat i dnes. A pokud jste teď někde v hotelovém pokoji a čtete náš článek tak pozor, nikdy nevíte, kdo číhá v pokoji vedle vás.