Zajímavosti

Harvardští vědci cestují do Himálaje, najít mnichy s “nadlidskými schopnostmi”

Myšlenka, že na Zemi jsou lidé s “nadlidskými” schopnostmi, je pro mnohé nepředstavitelné, a navíc by tuto myšlenku mnozí zařadili spíše jako hlavní aspekt hollywoodského filmu.  Pokud byste však měli nějaký čas věnovat studiu a pátrání, narazili byste na několik mimořádně zajímavých článků a textů, které naznačují, že na Zemi jsou lidé, kteří dokáží činit nepředstavitelné věci.

Existuje řada starověkých učení, která vysvětlují, jak mohou lidé získat ohromující schopnosti pomocí různých technik. Zmínky o těchto technikách se objevují například v antickém učení o józe, nebo budhismu. V knihách, které tyto metody učí se můžeme dozvědět o známých technikách siddhi – v Sanskrtu toto slovo znamená, dokonalost, nebo také získání nadlidských schopností. Jde o meditační techniky, včetně stálého tančení, bubnování, modlení, půstu, užívání psychedelik a dalších metod, které dokáží v člověku odemknout skrytý potenciál.

Když budeme přemýšlet nad jógou, mnoho lidí si ji spojí s budhismem. Fascinující je, že ve starém učení budhismu, najdeme dostatek důkazů o existenci “extrémních sil”, Buddha očekával, že jeho žáci dosáhnou těchto schopností a budou žít poklidný, normální život. Profesor buddhistických a tibetských studií z Univerzity v Michiganu nazvaný Donald Lopez Jr, vysvětlil mnoho schopností přičítaných Buddhovi a jeho učení. Mimo jiné profesor Lopez poukazuje na následující: “ s tímto osvícením Buddha věřil, že má veškeré nadpřirozené schopnosti, včetně úplné znalosti každého ze svých minulých životů a také životů jiných bytostí, schopnost číst myšlenky ostatních, nebo vystoupit ze svého těla.”

Důkazy nadlidských schopností lze nalézt v mnoha dalších ověřitelných zdrojích. Například Swami Rama indický jogín – který je jedním z prvních jogínů, který sám dovolil západním vědcům aby jej studovali, napsal ve své  knize Living with the Himalayan Masters : “Nikdy předtím jsem neviděl člověka, který by mohl sedět, bez mrknutí oka osm až deset hodin, ale tento adept byl velmi neobvyklý. Během svých meditací levitoval dvě a půl stopy nad zemí. “Rama dále vysvětluje : ” Měřili jsme délku prostoru, mezi adeptem a zemí řetězcem, který byl později přeměřen na stopy. Chtěl bych však objasnit, jak jsem již řekl, že levitac nepovažuji za duchovní praxi. Jedná se o pokročilou praxi pranayamy, což je ovládání dechu. Ten, kdo zná vztah mezi hmotou a hmotností, rozumí, že je možné levitovat, ale až po dlouhé praxi … “

Ráma zaznamenal, jaké fascinující schopnosti mniši mají :“Mnich (mimo jiné) měl moc transformovat hmotu do různých forem, jako například změnit kameny na kostky cukru. Takovéto věci dělal jednu po druhé každé ráno. Požádal mě abych se dotkl písku – a zrnka písku se rázem změnily na mandle a kešu. Už jsem o této vědě slyšel a znám její základní principy, ale dokud jsem to neviděl na vlastní oči, bylo pro mě těžké těmto příběhům uvěřit.”

Důkazy těchto učení však lze nalézt i v nesčetných knihách a starých textech. I v současné době najdeme důkazy a to v studii, kterou uskutečnili vědci z Harvardu, kteří zůstali doslova v úžasu, poté co navštívili vzdálené kláštery v roce 1980.

Harvardský profesor medicíny Herbert Benson studoval himalájské horské mnichy, kteří měli schopnost zvýšit teplotu svých prstů až o 17 stupňů pomocí techniky jógy nazývané Tum-mo. Dále studie provedené v Sikkim Indii nechaly odborníky v úžasu poté, co zjistili, že mniši mají schopnost jaksi snížit míru metabolismu až o 64 procent.

Odborníci také zjistili, že himálajští mniši mají schopnost vysušit studené mokré plechy pouze s vlastní tělesnou teplotou. Vezměte v úvahu, že někteří z těchto mnichů žijí na extrémních místech, v Himálajských horách v nadmořské výšce 15 000 stop.

 

 

Sdílet: