Destinace

Dubaj buduje přepychovou, plovoucí kopii Benátek, součástí bude i podmořský hotel

Rate this post

Město budoucnosti, i takto jednoduše by se dala popsat Dubaj, jež je jednou z nejmodernějších metropolí světa. Projekt, který by měl být otevřen příští rok, posune hranice nemožného ještě o něco dál. Krásu původních Benátek maličko zastíní plovoucí replika, jež vyroste právě v Dubaji, nebude chybět ani kopie slavného náměstí Sv. Marka, jež bude součástí luxusního rezortu.

Už příští rok můžete navštívit pravé Benátky v Itálii nebo její honosnější repliku v Dubaji. Aby si lidé plovoucího města užili pravou italskou atmosféru, přímo z Benátek budou dovezeny gondoly, které provedou návštěvníky síti kanálů, jež budou obklopovat úzké uličky pro Benátky tak typické. Vše bude součástí plovoucího a částečně i podmořského rezortu. Replika italského města bude součástí souostroví The World čili Svět, jež má imitovat podobu kontinentů.

A na co se mohou potencionální návštěvníci těšit? Komplex budou tvořit čtyři paluby s dohromady 414 kajutami, přičemž 180 z nich spolu s wellness prostorem budou umístěny pod vodou. Podle dostupných vizualizací, budou pokoje kompletně prosklené a zvenčí kolem nich vzniknou korálové útesy. V luxusním zařízení se bude moci ubytovat až 3000 hostů, kteří se do Arabských Benátek dostanou pomocí lodě, hydroplánu či helikoptéry.

Pro chvíle odpočinku a relaxace bude k dispozici 12 plovoucích pláží, kolem kterých rovněž vyrostou korálové útesy. Nebudou chybět ani nákupní možnosti, v uličkách Benátek budou obchody, restaurace a bary v italském stylu. Do budoucna se zde bude pořádat i Benátský karneval, nebo spíše jeho imitace. Očekává se, že Dubajské Benátky budou otevřeny již příští rok, pokud ovšem půjde vše podle plánu.

Zdroj: CNN.com

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie