Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v září: Korfu

Smaragdové srdce a zároveň nejkrásnější ostrov Jónského moře, to je nádherné Korfu. Bezkonkurenční přírodní krásy se zde snoubí s bohatou historií, nádhernými plážemi, bohatou gastronomií a skvělou zábavou. Chvílemi si budete připadat, že ani nejste v Řecku.

Ideálním časem pro průzkum smaragdového ostrova je rozhodně září a říjen. To už skončila hlavní sezóna, ale počasí je stále přívětivé, nikde se tak nebudete setkávat s šílenými davy turistů. Na Korfu se dostanete letadlem, ale pozor! Ceny letenek z ČR (kolem 5000 Kč) jsou dvakrát tak dražší než například z Katowic (kolem dvou tisíc) nebo Vídně (necelé dva tisíce korun). Vašim vstupním bodem tedy bude místní letiště, které je vzdálené pouhých 5 km od centra hlavního města Kerkyry.

Ostrov Korfu si díky své vegetace vysloužil přezdívku Smaragdový osrtov

Kde se ubytovat

Co se týče ubytování, Korfu uspokojí všechny cestovatele. Záleží, jaké jsou vaše priority. Můžete se ubytovat v rušných oblastech, kde zábava končí nad ránem. Pokud hledáte klid pro svůj odpočinek, pak to také není problém, jen musíte vědět kde hledat. Proto jsme vybrali pět oblastí ostrova, kde je možné najít ubytování všech cenových kategorií. Nejlevnější apartmány v sezóně nabízí noc za 700 korun. Tříhvězdičkové resorty na pláži seženete za 1 200 korun na noc.

Kerkyra

Kerkyra je hlavním městem ostrova, jež nabízí množství zábavy všeho druhu. Pokud patříte mezi milovníky historie, tak Kerkyra je trefou do černého. Ubytovat se můžete v hotelech, penzionech nebo jen v hostelech.

Kerkyra v celé své kráse a sním i kanál lásky

Kavos a Ipsos

Tato oblast je spíše pro mladší ročníky. Ulice jsou plné mladých lidí, hudby a zábavy. Diskotéky končí nad ránem a celkově je Kavos a Ipsos považován za centrum zábavy na ostrově. Skvělou volbou pro ubytování je například Ekati Mare Boutique Hotel & Suites situovaný hned u pláže. Na Bookingu se cena za noc pohybuje kolem 1500 až 2000 korun. Pokud hledáte levnější variantu, pak doporučujeme hotel Erofili.

Mesongi, Moraitika a Benitses

Tato letoviska jsou sice rušnější, za to nabízí skvělý přístup k moři. Nemusíte se ale bát, svůj klid najdete i zde. V Mesongi se dá opravdu ubytovat levně a dobře, pokud si tedy nepotrpíte na luxus.

Město Moraitika

Kassiopi

Pokud jste přijeli na Korfu a chcete nasát pravou řeckou atmosféru, pak hledejte ubytování v Kassiopi. Romantika tady dýchá na každém rohu a ubytování zde poskytují spíše menší penziony. Takže luxusní resorty tady nehledejte. Na pláže si budete ale muset dojít trošku dál, ty hezčí se nachází zhruba 20 minut od města.

Pohled na Kassiopi z ptačí perspektivy

Agios Stefanos, Agios Georgios a Agios Gordios

Láká vás otevřené moře, větší vlny, a především větší soukromí? Pak hledejte ubytování na západním pobřeží ostrova Korfu. Nádherné je městečko Agios Georgios, které se pyšní nádhernou pláží. Agios Gordios je pro změnu typicky řecké město, všude vidíte malebné domky a taverny.

Takovou nádheru najdete v Agios Gordios

Nejoblíbenější aktivity

Sadiri

Skály Saditi patří mezi nejkrásnější přírodní památky na ostrově, hlavní pláž byla dokonce oceněna modrou vlajkou EU. Nedaleko je také nádherný kanál lásky, který je plný zákrutů a jeskyní. V hlavní sezóně ale ztrácí kanál své kouzlo, a to díky návalu turistů.

Kassiopi

V podstatě historické centrum, nad kterým se tyčí římská pevnost. K ní vede jediná cesta, a to kolem kostela Kassopitra. Kromě historie můžete využít oblázkovou pláž.

Pantokrator

Na dobrodruhy čeká nejvyšší hora ostrova Pantokratos s výškou
917 m. n. m. Na vrchol vede jediná cestička na jejímž konci stojí hezký kostelík.

Angelokastro

Historická zřícenina nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Korfu. Když na Angelokastro vyrazíte za krásného dne, jde vidět i Stará pevnost v Kerkyře. Díky tomu spolu obě pevnosti komunikovali v případě nebezpečí. Bohužel z původní pevnosti se moc nedochovalo.

Informace, které se budou hodit

Pokud se po ostrově budete pohybovat autem, tak opatrně. Provoz je zde docela zmatený, autobusy mají absolutní přednost a značky jsou obvykle velmi rozporuplné. Takže na jejich váhu moc nesázejte. Pokud nebudete vědět kde jste, nebo kam máte jít, místní vám vždy poradí. Nebojte je oslovit, sice vám nerozumí ale vždy poradí dobře. Určitě si jeden nebo dva dny vytyčte na návštěvu opuštěných pláží, kterých je na ostrově poměrně dost.

Zajímavostí je, že Korfu má druhou nejkratší přistávací dráhu v Evropě. Kromě toho, že máte pocit, že přistanete v moři, můžete si vyfotit na speciálně vybudovaném můstku, kde létají letadla těsně nad vaší hlavou. Co se týče dopravy, autobusům se raději vyhýbejte. Zastávek je málo a jsou v dezolátním stavu, navíc se vůbec nemůže orientovat podle jízdního řádu. Řekové mají na vše čas, nikam nespěchají, dodržují siestu, a proto se podle času na ostrově vůbec neorientujte.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie