Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v řijnu: Tchaj-wan

Rate this post

Tchaj-wan leží neprávem na okraji turistického zájmu. Málokdo by tušil, že v jeho střední a východní části se tyčí hory až do výšek přesahující 3.950 m n. m. Kromě krásné přírody, jedné z nejlepších kuchyní na světě a spousty historických chrámů se ostrov může chlubit tím nejpřátelštějším obyvatelstvem, s jakým se můžete na svých cestách setkat. Ostrov velmi rychle nechá zapomenout na všední starosti a strasti života při popíjení vynikajícího ručně sklízeného oolong čaje na místních horských plantážích – je to opravdový požitek.

Samotná cesta na Tchaj-wan je krapet složitější. Musíte počítat s minimálně jedním mezipřistáním a s celkovou časovou náročností. Doba cesty včetně mezipřistání se pohybuje mezi 15-20 hodinami dle zvoleného letu. Z Prahy počítejte s minimálně jedním přestupem, z Vídně se dá sehnat i přímý spoj, na druhou stranu ale musíte počítat s náklady spojené s přepravou na letiště a zpět do ČR. Celkově se ceny zpátečních letů pohybují v rozmezí od 15 000 – 25 000 korun.

Kde se ubytovat

Tak jako v každé destinaci i zde lze sehnat ubytování v hostelech, kde sdílíte pokoj hned s několika lidmi a ceny se pohybují velmi nízko. Dalšími možnostmi jsou hotely, které nabízí pokoj i se snídaní. Tchaj-wan ale dokáže uspokojit i cestovatele dychtící po luxusu, a to hned několika luxusními resorty. Celkově se ceny za ubytování pohybují v přijatelných mezích.

Cestovatelé s nižším rozpočtem uvítají již zmíněný hostel, pokoje nabízí od 500 Kč na noc samozřejmě bez snídaně. Zlatou střední cestou jsou hotely, které nabízí pokoj i se snídaní, jejich cena startuje na 1400 Kč za noc. Do nákladů také musíme započítat spropitné, které se běžně pohybuje kolem 10 – 15%. V hotelových restauracích bývá často zahrnuto v ceně.

Booking.com

Nejlepší aktivity

Tchaj-wan má rozhodně co nabídnout. Můžete zde podnikat treky různých obtížností, surfovat na východní a jižní části ostrova, objevovat podmořský svět ve vyhlášeném potápěčském centru Scuba, nebo jen relaxovat na pláži. Nesmíme také zapomenout na bohatý noční život, díky kterému si Tchaj-wan vysloužil přezdívku „město, které nikdy nespí“. Teď už ale jednotlivé tipy, kam vyrazit.

Jezero Sun Moon

Jezero nabízí romantický pohled na okolní hornatou krajinu i přírodní zelený porost od vodní hladiny i z výšin. Je zde možnost si zabookovat hotel s nádherným výhledem na jezero pod vámi.

Taroko

Národní park Taroko je úžasné odpočinkové místo uprostřed fantastické přírody s možnostmi hikingu, procházek, úchvatných pohledů do údolí řeky a výhled na skaliska.

Ching Shui

Útes nabízí úchvatný pohled na vlny rozbíjející se o pevná skaliska masivu i výhled na širé moře.

Národní palácové muzeum

Muzeum se nachází v hlavním městě Taipei, a každý kdo sem nezamíří prohloupí. Naleznete tady totiž odkaz historie a čínské kultury. Nachází se zde výstava archeologických vykopávek i ukázka čínské architektury.

Rady, které se budou hodit

Oficiální měnou na ostrově je tchajwanský dolar, skvělé je, že má přibližně stejnou hodnotu jako naše koruny. Směnárny naleznete na letišti nebo si peníze směňte ještě před odletem. Ke vstupu do země vám postačí cestovní pas, vízum není potřeba. Jediné, co budou na letišti kontrolovat je zpáteční letenka. Během balení také nezapomeňte přibalit redukci na zásuvky, ty jsou stejné jako v USA. Evropské konektory do nich nepasují.

Při příjezdu do Tchaj-wanu si velmi rychle uvědomíte, že se nacházíte mezi nejpřátelštějšími lidmi, které na svých cestách můžete potkat. Místní jsou velmi vstřícní, pohostinní a pokud vás někdo z nich na Tchaj-wan vyloženě pozve, můžete si být jistí, že se o vás budou starat jako o člena rodiny. Co ale také místní milují, je smlouvání, tedy jen v případech že něco nakupujete u služeb to rozhodně neplatí. Takže určitě se nespokojte s cenou, kterou uvidíte na štítku ale smlouvejte a smlouvejte co to jde.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie