Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v říjnu: Santorini

Kouzelný ostrov Santorini a jeho strmé útesy stoupající nad tyrkysovým mořem, ohromí každého. Málokdo však ví, že nynější souostroví je zbytkem velkého sopečného ostrova, jehož střed byl rozmetán mohutným výbuchem. O kouzelnou a zároveň velmi romantickou atmosféru se postarají závěje bílých domků, které lemují vrcholky útesů a jsou hlavními aktéry, těch nejkrásnějších fotografií, které na ostrovech Egejského moře můžete pořídit.

Vstupním bodem pro vás bude buď přístav nebo letiště. Pokud se rozhodnete pro leteckou dopravu, pak moc nepočítejte s možností odletu přímo z ČR. Naše letecké společnosti nabízí přímé lety na Santorini především v letních měsících, tedy během hlavní sezóny. Jediným letištěm, které provozuje přímé lety je to Vídeňské. Cena letenky se pak pohybuje kolem 4000 tisíc.

Na Santorini se ale můžete dostat také lodí, a to z řecké pevniny. Lístky si lze rezervovat a zakoupit online. Například na stránkách ferryhopper.com. Loď vyjíždí z athénského přístavu Piraeus většinou v ranních hodinách.

Kde se ubytovat

Santorini nabízí svým návštěvníkům velmi rozmanité možnosti ubytování. Co si ale budeme povídat, malebný ostrov patří k těm nejdražším destinacím Řecka. Během hlavní sezóny se minimální ceny za dvojlůžko pohybují kolem 1200 Kč, mimo sezónu klesá cena přibližně o čtvrtinu. Pokud chcete ušetřit vyzkoušejte kempy v Thiře nebo Perisse.

Nejnavštěvovanějším letoviskem je Kamari na severovýchodním pobřeží. Pokud prahnete po okolí plném kykladské architektury pak hledejte ubytování v Oia. Nejrušnější částí, která je plná nákupních možností, teras s nepřekonatelným výhledem a zábavních podniků je rozhodně Thira, což je i hlavní město ostrova. Megalochori pak ocení každý zamilovaný pár a milovníci dobrého vína, jelikož jde o velmi romantické letovisko obklopené vinicemi.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Skaros – skalní stěna a pozůstatky bývalé pevnosti patří k nejznámějším symbolům ostrova.

Vulkán na ostrově Nea Kameni – zde si můžete udělat výlet lodí a vystoupat k dosud činnému kráteru. Další skvělý zážitek je pak koupel v horkách pramenech.

Maják Akrotiri –  je vůbec nejstarším funkčním majákem v Evropě. Navíc je odtud nádherný výhled na moře i na západ slunce.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie