Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v říjnu: Mauricius

Slavný spisovatel Mark Twain jednou napsal: „Nejprve byl stvořen Mauricius, poté nebe, které je kopií tohoto ostrova.“ A měl nepochybně pravdu. Mauricius, perla Indického oceánu, je mezi cestovateli oblíbený především kvůli nádherně safírové vodě, plážím s krásně bílým pískem a velkým počtem luxusních letovisek. Ale to nejsou jediná lákadla ostrova. Rozmanitost přírody, botanické zahrady, koloniální plantáže, podmořský život a kulinářské dovednosti místních vás prostě ohromí. Mauricius je doslovný ráj na zemi.

Jelikož je Mauricius ostrov v Indickém oceánu, je asi každému jasné, že jedinou možností, jak se na ostrov dostat, je letecký doprava. Lety nabízí hned několik leteckých společností a cena se samozřejmě liší podle místa odletu. Celkově se cena letenek pohybuje od 15 000 do 25 000 korun. Nepočítejte ale s přímými lety. Cena zpáteční letenky z Prahy se pohybuje kolem 15 000 Kč, z Bratislavy kolem 25 000 Kč, z Vídně cca 20 000 Kč a z Katovic je cena kolem 23 000 Kč.

Kde se ubytovat

Tak jako u každé dovolené, i zde záleží na vašich preferencích a na tom, kolik chcete utratit. Mauricius uspokojí jak nízkorozpočtové cestovatele, tak i ty, kteří hledají luxus. Pokud se řadíte do první skupiny, pak na ostrově cestujte pouze autobusem, zamluvte si apartmán přes AirBnb a stravování si zajistěte u malých prodejců jídla na ulici. Nejen, že ušetříte, ale lépe poznáte místní kulturu. Váš rozpočet na den se pak s přehledem vejde do rozmezí 800 – 1 200 Kč za osobu na den.

Samozřejmě nelepší volbou je zlatá střední cesta, kde se hravě vejdete do 2 000 Kč za osobu na den. V tomto případě doporučujeme zapůjčit si auto hned na letišti. Ubytování hledejte v apartmánech poblíž moře, mezi cestovateli hledající ubytování na Booking.com, je velmi oblíbeným místem Flic en Flac nebo hotel Le Reine Creole. Hledejte ubytování i se snídaní. Dále se stravujte v bufetech, a občas i v restauracích.

Pokud hledáte vyloženě luxus, na Mauriciu si budete mít rozhodně z čeho vybrat. Od luxusních resortů až po soukromé ostrovy.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Pláže

Mezi nejlepší pláže na ostrově se řadí ty na východním pobřeží. Navštívit můžete veřejné pláže jako například Plamar, nebo můžete využít pláže soukromých středisek. Zvláště na jižním pobřeží jsou soukromé pláže pětihvězdičkových resortů, jakmile se tam dostanete, pochopíte proč. Zvláště krásnou pláží je Le Morne & Tamarin, kde se nad bílým pískem tyčí hornaté kulisy.

Národní park Black River Gorges

Pokud chcete vidět nespoutanou tvář ostrova Mauricius, určitě si udělejte výlet do národního parku Black River Gorges. Turistické stezky divočinou a posledním nedotčeným lesem ostrova, vás dostanou. Najdete zde vzácné druhy ptáků i rostlin. Turistické stezky jsou ale mnohdy špatně označené, proto si v informačním centru zjistěte veškeré potřebné informace.

Le Morne Brabant

V jižní části západního pobřeží najdete jednu z nejkrásnějších pláží Le Morne. Přímo nad ní se tyčí nádherná hora Le Morne Brabant, která nabízí neobyčejný výhled. Hora byla právem přidána na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2008. Pohled na horu je velkolepý, málokdo si však uvědomuje, že pohled shora je ještě velkolepější.

Île aux Aigrettes

Jde o takovou Noemovu archu ostrova. Jde o přírodní rezervaci, která zachovává vzácné zbytky pobřežních lesů a poskytuje útočiště pro volně žijící ohrožené druhy. Průvodci tvrdí, že rezervace je posledním místem, kde můžete vidět Mauricius očima prvních lidí, kteří ostrov objevili.

Rady, které se budou hodit

Po příletu se připravte na kontrolu vaši zpáteční letenky a rezervace ubytování přímo na letišti. Místní měnou je mauricijská rupie (MUR). Převod mezi českou korunou a rupií se pohybuje v rozmezí mezi 0,67 až 0,69. Ceny jsou zde pro Čechy velmi přívětivé. Nejlevnější způsob dopravy na ostrově je sice autobus, ale spíše doporučujeme použít auto. Avšak pozor! Mauricius se řadí mezi země, v nichž se jezdí vlevo, pozor si také dejte na kruhové objezdy, které jsou téměř na každém kroku. Půjčit si můžete i skútry, nicméně není to moc cenově výhodné.

Co se týče etiky na ostrově, obyvatelé jsou zde velmi tolerantní. Moc pravidel zde není. Plážové oblečení používejte opravdu jen pro návštěvu pláže. Pokud se budete promenádovat v plavkách mimo pláž, může to být považováno za urážku. Koupání, jak vás Bůh stvořil je zakázáno. Přísně zakázáno je i vyvážení mušlí či korálů, a to i těch, které najdete na pláži. Minisukně a tílka jsou neakceptovatelné, pokud chcete navštívit místní chrámy.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie