Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v říjnu: Maroko

Maroko ležící v severní Africe je velkolepou zemí mnoha kontrastů, přírodních krás, islámské architektury a přátelských a vlídných lidí. Možností, jak zde strávit dovolenou je opravdu mnoho. Můžete překonat své hranice a zdolat zasněžené vrcholky čtyřticísovek, ztratit se v historických uličkách královských měst, nechat se hýčkat v tradičních parních lázních, vychutnat si exotické chutě a vůně místních trhů, užít si romantické procházky po nekonečných písčitých plážích nebo trávit noci s beduíny v poušti. Zkrátka každý si najde své.

Nejpřívětivějším měsícem pro návštěvu je právě září, kdy jsou teploty stále tropické ale ne tak moc, jako v červenci a srpnu. Nejlépe se do fascinujícího Maroka dostanete letecky, vybrat si můžete rovnou ze 7 mezinárodních letišť – Casablanca, Agadir, Oujda, Nador, Fez-Sais, Marrákeš a Tanger. Nejlevnější lety však zajišťuje společnost Ryanair, přímými linkami do Marrákeše z Prahy (kolem 3400 korun), Bratislavy (kolem 2500 korun), Vídně (kolem 2000 korun), Norimberka (kolem 2300 korun) a z Krakova (kolem 3500 korun). Poměrně často bývají akce, díky nimž jde sehnat letenky i pod 1500 korun.

Kde se ubytovat

Na ubytování lze v Maroku opravdu ušetřit. Nejvíce ušetříte tak, že se neubytujete v hotelu, ale pronajměte si byt. Jídlo nakupujte na trhu a místní speciality ochutnávejte v pouličních stáncích a jídelnách. K dopravě využijte autobus nebo vlak. Do Maroka je vždy levnější cestovat na vlastní pěst než s cestovní kanceláří. Při nákupech zboží smlouvejte!!!

Ať už jste cestovatel, který si potrpí na jednoduchost nebo naopak si rádi užíváte luxusu, ubytování seženete. Pronajmout byt si můžete přes AirBnb. Pokud patříte mezi nízkorozpočtové cestovatele uspokojí vás hostely, kde noc vyjde na směšných 50 korun. Ovšem dostanete postel ve společném pokoji bez stravy. Zlatou střední cestu jsou hotely, kde cena za noc začíná na 360 korunách. Ceny za pokoj v 5* hotelu začínají na 1 600 korunách za noc.

V klasických hotelech si můžete zapůjčit auto. Cena na den začíná na 725 korunách plus benzín. Ovšem provoz je velmi chaotický, proto si dávejte pozor. Neustále je na cestě dobytek, lidé se moc v silničním provozu nevyznají, takže obezřetnost je na místě.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Džabal Toubkal

Jde o největší horu severní Afriky ležící ve vysokém Atlasu. Můžete se vydat na 5-10 denní okruh kolem hory nebo 2-3 denní výstup na její vrchol. Září je pro výstup optimálním měsícem. Rozhodně nezapomeňte na velmi teplé oblečení, které nahoře budete potřebovat.

Horolezectví

Maroko nabízí horolezcům hned 4 hlavní destinace. Tou neoblíbenější je soutěska Taghia s nejvyšší stěnou měřící 800 metrů.

Surfování

Surfing, windsurfing a kitesurfing patří mezi neoblíbenější aktivity návštěvníku Maroka. Nejlepší podmínky nabízí pobřeží Atlantiku mezi městy Agadir a Essaouira, kde je v letních měsících velmi větrno.

Trhy

Nejautentičtější a zároveň nejlevnější nákupy nabízí místní trhy. Najdete zde tradiční a řemeslné a rukodělné výrobky – keramiku, kožené zboží, berberské koberce a stříbrné šperky, kvalitní přírodní kosmetiku, stánky se stovkami druhů koření, sušeného ovoce a ořechů. Hlavně SMLOUVEJTE.

Tradiční lázně

Hammam jsou veřejné parní lázně, zážitek, který během návštěvy Maroka nemůžete vynechat.

Rady, které se budou hodit

Než odjedete do Maroka musíte si vyměnit hotovost na Marocký dimhar (MAD). Směnárny ale najdete i na letištích, v některých hotelech. Nejvýhodnější kurz ale získáte vybíráním peněz z bankomatu. Jelikož je běžný život v Maroku mnohem levnější než u nás, stravování i jiné nákupy váš rozpočet neoslabí. Každopádně všude smlouvejte, je to součást jejich kultury.

Jestli je pro vás důležité internetové připojení, je lepší si koupit místní simkartu s daty. Předplacenou kartu seženete běžně v obchodě s telefony a její cena se pohybuje kolem 25 korun. Také nezapomeňte, že Maroko je muslimkou zemí, proto zvolte spíše konzervativnější šatník. Co není vhodné, je konzumace alkoholu na veřejnosti. V nočních uličkách můžete vidět muže v kavárnách namísto alkoholu popíjí kávu nebo čaje.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie