Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v říjnu: Honolulu

Tropické klima spolu s úchvatnými sceneriemi hornatého pobřeží, klasickými mrakodrapy ve stylu amerických velkoměst a světoznámou pláží Waikiki vytváří neopakovatelnou atmosféru ideální pro začátek nebo zakončení výletu po Havajských ostrovech. Na své si přijdou milovníci povalování na pláži s občasným koupáním v prohřáté vodě, surfaři, nadšenci do historie pak navštíví jeden z nejslavnějších památníků druhé světové války v přístavu Pearl Harbor.

V západní části Honolulu se nachází největší havajské letiště, kde také přistane vaše letadlo. Přímé lety z Evropy neočekávejte. Nicméně z Prahy a Krakova jsou lety nejlevnější, cena zpátečních letenek se pohybuje v rozmezí 25 až 28 tisíc korun. Není také na škodu si koupit tzv. open-jaw letenku s tím, že přiletíte do Honolulu a odletíte z jiného ostrova zpět nebo naopak.

Kde se ubytovat

Honolulu je město táhnoucí se do dlouhé západovýchodní „nudle“, která měří téměř 10 km, počítejte proto s tím, že pokud nebudete bydlet přímo v centru, kde jsou ceny zcela mimo rozpočet běžného cestovatele, čeká vás v průměru 20–30 minut dojíždění.

Lokalitu vybírejte především dle toho, zda se plánujete po městě pohybovat autem nebo autobusem. Pokud autem, nebojte se vybírat čistě podle ceny a ubytovat se v okrajových částech nebo dokonce v obcích za městem, typicky Ewa Beach, Waipahu nebo Kailua. V druhém případě jsou klasickými příklady čtvrtí s levnějším ubytováním a dobrou dopravní dostupností jsou Kalihi na západě, Liliha na severu, Salt Lake poblíž letiště nebo Nuuanu směrem do středu ostrova.

Úplně na rovinu vám říkáme, že ceny za ubytování jsou více než bolestivé. V okolí centra neseženete pokoj za méně než 2000 korun pro dva. Nejlepším řešením je hledat ubytování přes AirBnb, můžete tak ušetřit až několik tisíc korun. Zlaté pravidlo pro shánění ubytování je jasné…Rezervujte si jej s co největším předstihem.

Neoblíbenější aktivity

Honolulu zláká každého především díky rozmanité nabídce možných aktivit. Můžete relaxovat na pláži, surfovat, chodit na pěší túry nebo se vydat po stopách historie. Výběr záleží čistě na vás.

Pearl Harbor

A začneme hned historií. Vojenská námořní základna v zálivu na západě Honolulu se nesmazatelně vepsala do světové historie dne 7. prosince 1941, kdy byl proveden masivní letecký útok japonskými silami a měl za přímý následek vstup USA do druhé světové války. Dnes je na místě rozlehlý památník s několika expozicemi včetně možnosti návštěvy ponorek i potopené bitevní lodi USS Arizona, na které zahynulo 1.177 vojáků.

Manoa Falls

Přes 150 metrů vysoký vodopád na severním předměstí Honolulu padá ze skály do malého přírodního bazénku, v němž se však kvůli bakteriím leptospirózy nedoporučuje koupat. Od parkoviště na konci vilové čtvrti vede k vodopádům zhruba půlhodinová procházka bujnou vegetací.

Vyhlídka Tantalus

Dopřejte si jiný výhled na město, než poskytne vrch Diamond Head, a vydejte se autem na Tantalus Lookout. Budete z něj mít centrum Honolulu jako na dlani, a navíc si tu užijete parádní výhledy na západ slunce.

Hanauma Bay

Malá zátoka v krásném prostředí bez mrakodrapů za zády a s nesmírně bohatým podmořským životem je oblíbeným cílem turistů i místních. Jedná se o ideální místo k odpočinku od ruchu velkoměsta a k nenáročném šnorchlování pro začátečníky v klidných vodách.

Rady, které se budou hodit

Havajské ostrovy jsou americkým státem, proto místní měnou je americký dolar. Dnes se jeden dolar rovná 24 korunám. Pokud se v Honolulu nezdržíte déle než 90 dnů pak nepotřebujete vízum. Rozhodně ale potřebujete dobré cestovatelské pojištění. Jestliže si budete chtít půjčit auto, musíte mít kreditní, a ne debetní kartu. Kreditní karta vám přidává na důvěryhodnosti. Smlouvání raději ani nezkoušejte.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie