Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v říjnu: Dubaj

Procestovali jste už kus světa, a tak si myslíte, že už vás nic nepřekvapí? Tak to musíte navštívit Dubaj, vzrušující alchymii hlubokých tradic a ambiciózní futuristické vize zaobalené do ostře evokující pouštní nádhery. Dubaj je zkrátka město, které musíte vidět, abyste uvěřili. Je těžko uvěřitelné, že před pár lety to bývala malá rybářský vesnice a dnes jde o jedno z nejluxusnějších míst naší planety. Místní historie a kultura se mísí s projekty budoucnosti, které mohou být realizovány jen zde. Toto město vás prostě dostane.

Vašim vstupním bodem bude letiště Dubai International Airport, které je samo o sobě velkým zážitkem. Let do Spojených Arabských Emirátů trvá přibližně 5 – 6 hodin. Ceny letenek jsou přívětivé a pohybují se v rozmezí od 4 000 až 6 000 Kč. Přímé linky odlétají z Prahy (okolo 6 000 Kč), Bratislavy (okolo 4 500 Kč), Krakova a Katovi (okolo 4 000 Kč) nebo z Budapeště (okolo 5 000 Kč). Z letiště se pak do centra dostanete taxíkem, prostřednictvím červené linky metra nebo autobusem. Některé resorty nabízí kyvadlovou dopravu.

Kde se ubytovat

Většina lidí má Dubaj spojenou s luxusem, což mnohdy evokuje pocit toho, že taková dovolená je mimo rozpočet normálního smrtelníka. Ano Dubaj je sice symbolem luxusu, ale takového, který si může užít každý. Ubytováni zde naleznete ve všech cenových kategoriích, od levných hostelů až po nejluxusnější resorty, jaké si jen umíte představit. Ty nejhonosnější najdete podél pobřeží Jumeirah Beach. Zlatou střední cestu pak představují ubytovací zařízení v blízkosti veřejných pláží, které najdete ve čtvrtích Dubai Marina, Jumeira Lake Town nebo Palm Jumeirah.

Jste-li cestovatelem, který chce za málo peněz procestovat většinu světa, pak vybírejte nabídky ubytování v oblasti Bur Dubai nebo Satwa, zde je ubytování nejlevnější. Pokud je Dubaj pouze jakousi přestupní stanicí na pár dnů, jistě využijte ubytování v bezprostřední blízkosti letiště. V tomto případě pro vás máme jedinečný tip, kterým je Holiday Inn Express Dubaj Airport.

Dubaj rozhodně není jen pro bohaté. Ceny letenek neustále klesají a s výhodnými cenami za ubytování vás týden v tomto městě budoucnosti může vyjít stejně, jako byste dali za týdenní dovolenou v Turecku nebo Řecku.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Relax na pláži

Dubaj oplývá velkým množstvím pláží, které ovšem patří k soukromým resortům, a tak je přístup k nim značně omezen. Pláž, která stojí za návštěvu je Jumeirah Public Beach v Perském zálivu, platí se zde vstup 5 dihramů na osobu. Populární je také Kite Beach, která se nachází vedle legendárního hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab.

Zábavní parky jako z jiného světa

Další věc, která dělá z Dubaje unikát, jsou zábavní parky, které splní přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Skvělým příkladem je Aquaventure Waterpark, který se může pochlubit řadou těch nejadrenalinovějších atrakcí, jaké si jen dovedete představit.

Už jste někdy lyžovali v létě?

Ne, neděláme si z vás srandu. V Dubaji můžete cokoliv. Lyžařský areál Ski Dubai, který je součástí velkolepého obchodního centra Mall of the Emirates, vás vtáhne uprostřed pouště do pravé a nefalšované zimy.

Z metropole do pouště

Jakmile se vymaníte z ulic plných futuristických budov, objevíte nádhernou písčitou poušť, kterou stojí za to vidět. Prozkoumat ji můžete ze hřbetu velblouda nebo na čtyřkolce. Najednou uvidíte dva zcela odlišné světy. Kontrast mezi nimi je nezapomenutelný.

Místní suky

Jsou hlučné, chaotické a hlavně pestré, to jsou místní suky, které jsou připomínkou toho, že i přes všechen luxus se stále nacházíte v arabské zemi. V Dubaji je jich hned několik, tou největší tržnicí je Deira. Kromě originálního zboží a produktů zde okusíte pravou místní kulturu. Zde se totiž může smlouvat, a to místní milují.

Rady, které se budou hodit

Společnou měnou pro Spojené arabské emiráty je emirátský dirham (AED). Jeden dirham se rovná 5,73 Kč. Potraviny jsou zde dražší, proto také počítejte s větší útratou za jídlo. Restaurace proto vybírejte pečlivě. Pokud máte rádi nákupy, pak se cena zboží pohybuje stejně jako u nás. Výhodou jsou místní suky, tedy trhy, kde se dá smlouvat.

Navzdory tomu, že je Dubaj revoluční nesmíme zapomínat, že jsme v arabské zemi. Oblečení by tedy mělo být konzervativní, zahalující ramena i nohy. Plavky se smí nosit jen na pláži nebo u bazénu. Pokud cestujete v páru, pak se vyhýbejte přehnanému prokazování lásky. Držení za ruce je přípustné ale dlouhé polibky už ne. Na veřejnosti se také nesmí popíjet alkohol. Pro pozdrav používejte výhradně pravou ruku, levá je považována za špinavou. Když sedíte, nekřižte nohy, je to považováno za nevhodné.

*

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie