Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v listopadu: Island

5/5 - (1 vote)

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Rozmanitost místní přírody je tak oslnivá, že všem návštěvníkům připomíná, že my lidé jsme jen bezvýznamnou kapkou v moři. Tak velkolepé scenérie jako na Islandu jinde nenajdete. Je to totiž síla islandské přírody, která proměnila prozaický ostrov v něco naprosto mimořádného, co musíte vidět na vlastní oči.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí, a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

Na Island se můžete dostat hned dvěma způsoby. Autem v kombinaci s trajektem, nebo můžete zvolit rychlejší, pohodlnější i levnější variantu, a to leteckou. Přímé lety zprostředkovává jak Praha, tak například i Katovice. Od poloviny listopadu jsou ceny letenek velmi přívětivé. Z Prahy se dostáváme na cenu kolem 5000 korun za zpáteční letenku, a z Katovic dokonce na 3000 Kč.

Kde se ubytovat

Znalí cestovatelé mi jistě dají za pravdu, že Island je poměrně drahá země, samozřejmě ale platí pořekadlo „Kdo umí, ten umí“. Takže existují způsoby, jak ušetřit. Listopad už nepatří mezi hlavní sezónu na Islandu, proto jdou ceny ubytování dolů.

Nejvíce samozřejmě ušetříte, když se ubytujete v hostelech, které nabízí pouze přespání. Kempy v tuto roční dobu nepřichází v úvahu. Pokud vám samozřejmě nevadí velmi nízké teploty. Hotelové pokoje začínají na ceně kolem 1500 korun za noc. Přívětivé ceny najdete napříč celým ostrovem i v hlavním městě Reykjavík. Následujíc mapa vám usnadní vyhledávání.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Na Islandu můžete zažít to, co jinde ne. Můžete si vyzkoušet lézt po ledovcích, koupat se v přírodních horkých pramenech, podniknou zajímavé treky, sledovat polární zář nebo pozorovat velryby.

První atrakci, kterou byste měli vyzkoušet se nachází nedaleko letiště. Řeč je Modré laguně, jde o lázně plné geotermálních bazénů. Toto místo si zamilujete.

Golden Circle, nebo také Zlatý okruh je velice populární turistická trasa nedaleko Reykjavíku zahrnující masivní vodopád Gulllfoss, gejzíry Strokkur a Geysir a národní park Þingvellir.

Landmannalaugar je místo nacházející se na úpatí Duhových hor v národním parku Fjallabak, které zapůsobí opravdu na každého. Různé odstíny barev hor vypadají, jako byste se ocitli na jiné planetě. V Landmannalaugar se nezapomeňte smočit v přírodním termálním bazénu.

Rady, které se budou hodit

Island je součástí Schengenského prostoru. Proto při cestě do země nepotřebujete vízum. Co se týče peněz, Island je jednou ze zemí, kde hotovost téměř vymizela. Nejlepším způsobem platby je používání platební karty, kterou budete moci využít opravdu všude. Oficiální měnou je ale Islandská koruna. Počítejte s tím, že na naše poměry je na Islandu poměrně draho. Ušetřit můžete, když budete cestovat mimo sezónu, tedy od září do června. Stravujte se spíše v rychlých občerstveních a jako přepravu zvolte stop. Pokud však cestujete ve dvou a více lidech, pak se rozhodně vyplatí půjčit si auto.

Co se týče zvyklostí asi vás překvapí, že nechávání spropitného není běžné. Platy zaměstnanců jsou totiž dost vysoké. Rozhodně nezkoušejte smlouvat, dostanete tak tím místní lidi do rozpaků a nepříjemné situace. Jediné místo, kde byste možná uspěli je bleší trh.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie