Zajímavosti

Bahrajn plánuje vybudovat největší světový zábavní park pod vodou

Bahrajn oznámil plány na vytvoření neuvěřitelného nového ráje pro potápěče v Arabském zálivu ve formě obrovského podvodního zábavního parku. Návštěvníci dostanou šanci prozkoumat spoustu instalací, ale nejzajímavějším místem bude zcela určitě potopený Boeing 747.

Vyřazené letadlo se již nachází v Bahrajnu a čeká na své přemístění pod mořskou hladinu. Bude součástí parku, jež se rozkládá na ploše 100 000 čtverečních metrů, krom letounu zde bude k vidění také dům tradičního obchodníka bahrajnských perel, umělé korálové útesy a další umělecké sochy.

Místní agentura pro cestovní ruch a pořádání výstav pro CNN uvedla, že park je navržen tak, aby byl zcela ekologický. Mnoho lidí totiž vyjádřilo jisté obavy z kontaminace zdejších vod, následkem ponoření letounu. Nicméně místnímu ekosystému nehrozí žádné nebezpečí.

„Povrch letadla bude podroben vysokotlakému mytí, za použití biologicky šetrných čistících prostředků, které zajistí odstranění všech postprodukčních povlaků, olejů a špíny.“ Uvedla mluvčí společnosti. „Obrovské množství času jsme také strávili odčerpáním veškerých kontaminantů z letadla.“

Letošní léto by měl být park uveden do provozu. Půjde o největší podvodní zábavní park na světě. V roce 2018 navštívilo Bahrajn dvanáct miliónů turistů a země se snaží přilákat nové návštěvníky nevšedními zážitky. V rámci rozvoje cestovního ruchu se v zemi rozjíždí nové inovační plány, budují se přímé silniční trasy, rozšiřují se mezinárodní letiště a celkově se zlepšuje infrastruktura.

Zdroj: Lonelyplanet.com

Sdílet: