Zajímavosti

Anglická jeskyně, která ve světě nemá konkurenci. Její interiér šokoval nejednoho návštěvníka

5/5 - (6 votes)

Patříte mezi milovníky Anglie a tamější přírody? Pak si vaši pozornost zaslouží i jedno z vůbec nejzajímavějších míst, této většinou sychravé země. Jde o jeskyni, jejíž interiér je od podlahy až ke stropu pokryt mušlemi.

Až do 19. století o existenci jeskyně, která je pojmenována Shell Groto, nikdo nevěděl. Objevena byla úplnou náhodou. James Newlove žil spolu se svým synem v městečku Margete, když začali kopat v okolí jeskyně základy pro zahradní jezírko.

Během výkopových prací se ale náhle pod chlapcem sesunula půda a on se propadl do obrovské jámy. Poté, co otec svého syna vytáhl, rozhodl se místo prozkoumat. Sám nevěřil tomu, co našel. Když se pořádně porozhlédl po okolí velké jámy, která vznikla sesuvem půdy, zjistil, že se nachází v dost podivných prostorech, které byly plné mušlí. James se rozhodl celou jeskyni podrobněji prozkoumat, zrenovovat a zpřístupnit ji veřejnosti.

Jeho vize i plány se splnily. Netradiční a velice zvláštní jeskyně, která ve světě nemá konkurenci, představuje lákadlo pro turisty dodnes. Ve videu pod článkem můžete vidět, jaké krásy jeskyně Shell Grotto nabízí, a že je vážně o co stát. Pokud se ocitnete v anglickém městě Margate, určitě navštivte i tuto originální jeskyni.

Sdílet: