Ledvinové kameny jsou krystaly zahrnující sloučeninu Šťavelanu vápenatého, kdo jimi trpí, ví jak nepředstavitelnou bolest mohou způsobit. Pro Českou republiku nejsou bohužel statistické údaje o této nemoci, nicméně v USA ledvinovými kameny trpí jeden z deseti lidí, přičemž každoročně je do nemocnice přivezeno na 300 000 osob s touto nepříjemností v těle. Přitom zdravé ledviny jsou nesmírně důležité pro čistění odpadu v krvi, kterou naše tělo odstraní pomocí moče. Navíc řídí hladinu sodíku, draslíku a vápníku v těle.

Příčinou vzniku ledvinových kamenů může být mimo jiné i nedostatečný pitný režim, nedostatek vody v těle vede k tomu, že soli, minerály a další látky v moči se slepí a vytvoří kámen. Je to jedna z nejčastějších příčin ledvinových kamenů.

Je hned několik symptomů, které mohou upozornit na to, že se ve vašem těle tvoří kámen. Například to může být přetrvávající a sílící bolest v oblasti ledvin, bolestivé močení stejně jako častější močení, nebo třeba neschopnost spát na boku.

Přinášíme recept, který rozpouští ledvinové kameny v těle skládá se z běžných ingrediencí a je velice jednoduchý na přípravu

Budete potřebovat:

1 citron
1 větší svazek kořenů petržele
1 šálek olivového oleje
1 šálek javorového sirupu
1 šálek organického medu

Citrón a petržel nakrájíme na menší kousky a spolu s ostatními přísadami rozmixujeme na hladký sirup, který přelijeme do tmavé láhve a schováme do ledničky. Poté stačí každý den na lačný žaludek užívat jednu polévkovou lžíci tohoto sirupu. No a samozřejmě dodržovat správný pitný režim.

Citrón zvyšuje hladinu kyselosti moči a dokáže přirozeně rozpustit ledvinové kameny. Petržel je zase velice močopudný, což málo lidí ví. Olivový olej je přírodním mazivem a med spolu s javorovým sirupem působí jako přírodní antibiotikum. Tímto sirupem lze také odstranit bakterie a infekce z těla.

SHARE