Na marťanském povrchu byl pořízen snímek sondou Curiosity 21. června 2016, který objevil tajuplný artefakt. Přestože fotografie nejsou v dobré kvalitě, můžeme usoudit, že předmět je umělého původu.

Válcovitý objekt, který leží na boku, se podstatně odlišuje od menších kamenů na marťanském písku v jeho okolí. Válec je pokryt obdélníkovými destičkami a jeho pravá strana (podstava) má nepřirozeně hladký a rovný povrch.

Předmět by mohl být poměrně těžký, pokud má na levé straně kovový kruh nebo hák, který by mohl sloužit k uchycení při zvedání pomocí kladky nebo jiného mechanismu.

Objekt připomíná námořní miny z 2. světové války. Může to být také součást motoru marťanské lodi nebo jiného dopravního prostředku.

Pokud NASA nezačne dávat k dispozici kvalitnější fotografie, zvláště když se na nich vyskytují podivné objekty, můžeme se pouze dohadovat, o co se ve skutečnosti jedná. Možná, že jednou přijde doba, kdy NASA zveřejní co Curiosity na Rudé planetě (Mars) ve skutečnosti objevila a co tam doopravdy dělá.

Zdroj: suenee.cz

SHARE