Blíží se období dovolených. Mnozí z nás už mají vybráno, kam letos pojedou. Jiní teprve vybírají. Třeba najdete inspiraci mezi následujícími hotely. Některé jsou opravdu neuvěřitelné, jiné zase zaujmou místem, kde se nachází.

Hotel Kakslauttanen, Finsko
Kakslauttanen Arctic Resort se nachází ve vzdálené divočině Finska a přímo pod severními světly. Středisko je proslulé skleněnými Iglu, které poskytují dokonalý výhled na polární světlo.

Útes Äscher, Švýcarsko
Překvapivě cenově dostupné Äscher Cliff je hotel umístěný ve vzdálených horách Švýcarska, přístupný lanovkou. Hotelové pokoje mají nepřekonatelné výhledy na kopcovité zelené hory a ledové vrchy. Tento neuvěřitelný hotel je otevřen každý rok od května do 1. listopadu.

Ladera Resort, Svatá Lucie
Manta Resort, Zanzibar
Podvodní pokoj v rezortu Manta je plovoucí rezidenci vzdáleného ostrova Pemba, který je součástí souostroví Zanzibar. Podvodní pokoj je tříúrovňová stavba, nejvyšší úroveň nad vodou pro denní lenošení nebo noční pozorování hvězd. Ostatní úrovně pod povrchem jsou pro spaní a pozorování barevného mořského života v pohledu téměř 360 stupňů. V noci budou venkovní reflektory přitahovat útesové ryby.

Shangri La, Francie
Conrad Maldives, ostrov Rangali
Hotel Ubud Hanging Gardens, Indonésie
Jukkasjarvi Ice Hotel, Švédsko
Montana Magica Lodge, Chile
Giraffe Manor, Keňa

Laucala Island Resort, Fidži
Juvet Landscape Resort, Norsko
Palác Mihir Garh, Indie
Hotel Mihir Garh poblíž Jodhpuru v Indii byl postaven tak, aby připomínal písečnou pláž a byl jmenován „nejneobvyklejším místem k pobytu v roce 2014“ od Lonely Planet.

Attrap ‚Rêves, Francie
Ponořte se do přírody v hotelu Attrap ‚Rêves, kde hosté spí v plně zařízených skleněných luscích, díky nimž máte pocit, že spíte venku. V celé Francii existuje několik lokalit.

Skleněná podlaha v Udang dómu, Bali, Indonésie

Kingston Treehouse, Lion Sands, Jižní Afrika
Sala Silvermine Underground Suite, Švédsko
V podzemním apartmá v historické budově Sala Silvermine, která je jednou z nejlépe chráněných důlních zařízení na světě, můžete spát 155 metrů pod zemí.

Wanderlust Hotel, Singapur
Mirrorcube Tree House Hotel, Švédsko

 

 

 

 

 

SHARE